Hiina kÀivitas rakenduse koronaviirusnakkuse vÔimalike juhtude tuvastamiseks

Hiina sÔnul on ta vÀlja töötanud rakenduse, mis vÔimaldab jÀlgida koronaviirusega nakatunud patsientide arvu ja hoiatada kasutajat, kui ta on olnud haige inimesega tihedas kontaktis.

8. veebruaril kĂ€ivitatud Xi Jinpingi valitsus lĂ”i koostöös Hiina riikliku tervishoiukomisjoni ja elektrooniliste tehnoloogiate grupi korporatsioonidega “LĂ€hikontaktide detektori”, tuginedes riigi erinevate seiresĂŒsteemide kogutud andmetele, ĂŒtles Hiina valitsusasutus Xinhua.

Hiina valitsuse vĂ€lja töötatud rakenduse ekraanipilt “data-title =” Hiina valitsuse vĂ€lja töötatud rakenduse ekraanipilt – Hiina kĂ€ivitas rakenduse koroonaviirusega nakatumise vĂ”imalike juhtude tuvastamiseks – SAPO Tek “> Hiina valitsuse vĂ€lja töötatud rakenduse ekraanipilt

Rakendusele „Sule kontaktiotsija” juurde pÀÀsemiseks peavad Hiina kasutajad skannima QR-koodi sellistes rakendustes nagu WeChat.

PÀrast oma nime, kontakttelefoni ja identifitseerimisnumbri esitamist nÀitab rakendus, kas teil on oht nakatuda viirusega.

Kui olete olnud nakatunud inimesega tihedas kontaktis, soovitab rakendus teil pöörduda ametivÔimude poole ja jÀÀda koju.

Hiina riiklik tervishoiukomisjon juhib tĂ€helepanu sellele, et tihe kontakt ei ole ainult viirusesse nakatunud inimese ĂŒmber.

Üksus selgitab, et see hĂ”lmab vĂ”imaliku infektsioonijuhtumi lĂ€hedust.

NĂ€iteks on lennukis olnud reisijad ja meeskonnaliikmed nakatumise kahtlusega nakatunud koroonaviirusesse.

Reuters ĂŒtles, et tehnoloogia kasutamine patsientide ja nakatunud isikute jĂ€lgimiseks on riigis ĂŒha tavalisem.

Hiina valitsus on koronaviiruse puhangu arengu jĂ€lgimiseks kasutanud varem rakendatud rahvastikuseire sĂŒsteemi, et seda ohjeldada.

Kokku on viirus nakatanud ĂŒle 40 000 inimese ja pĂ”hjustanud ĂŒle 900 surma, peamiselt Hiinas, peamiselt Hubei provintsis.