Hiina kohandas plaane, kuid pidas ettevalmistusi raketiheitmiseks

Kuna Aasia riik on pärast COVID-19 puhangut taas normaalseks muutumas, ei näe China Aerospace Science and Technology Corporation (CASC) põhjust tühistada kaubaraketi Long March 5B proovilaskmine, mis transpordib Hiina uusimat põlvkonda kosmoseaparaate.

Hiina valitsuse kehtestatud meetmed uue koronaviiruse ohjeldamiseks “ajasid segi” esialgse plaaniga, kuid ei sundinud seda viivitama ettevalmistustega käivitamiseks. “Epideemilise puhanguga tegelemiseks oleme määranud minimaalse arvu personali, kes suudab ĂĽlesannet täita sama kõrge nõutava tööga,” ĂĽtles Hiina televisiooni avalduses uue põlvkonna mehitatud kosmoseaparaatide disainimeeskonna juht Yang Qing.

Mehitatud kosmoseaparaat, esialgu prototĂĽĂĽp, on ĂĽles ehitatud nii, et see reisiks sĂĽgavale kosmosesse, st tulevaste Kuu missioonide valguses.

Lisaks COVID-19 puhangu „võitlemisele” jätkub missioon Long March 5B ka vaatamata hiljutistele katse ebaõnnestumistele veel modulaarse disainraketi 7A, Long 7. märtsil.

Pika 5B märtsi stardipauk on praegu kavandatud aprilli teisele poolele Wenchangi baasist.

NASA ja SpaceX on samuti teatanud, et hoiavad kinni Dragon Crew’i esimese mehitatud katse plaanidest. Testide läbiviimise alguskuupäevaks määrati 7. mai, kuid USA kosmoseagentuur avas selle kuu teiseks pooleks veidi rohkem perioodi. Kosmoseagentuur pöörab koroonaviiruse pandeemia arengule suurt tähelepanu, kuid praegu pole see enam edasiste viivituste põhjus.