Hiina kohus võttis vastu Qualcommi taotluse teatud iPhone’i keelamiseks [atualizado 4x]

Hiina kohus võttis täna vastu kõrgema kohtu taotluse Qualcomm ja täpsustab, et teatud iPhone’i mudelite import ja mĂĽĂĽk võib nendes riikides olla keelatud, kui Apple ei tee selle seadme tarkvaras teatud muudatusi.

Vastavalt ReutersIPhone 6s, 6s Plus, 7, 7 Plus, 8, 8 Plus ja X on töös – kuid pidage meeles, et Apple mĂĽĂĽb endiselt ametlikult ainult iPhone 7, 7 Plus, 8 ja 8 Plus.

Ilmselt rikub kõnealune seade kaht Qualcommi patenti. Huvitav on aga see, et Apple saab selle lahendada lihtsalt tarkvara värskendades.

Apple on avaldanud keelu kohta avalduse, mille sai Aksioom:

Qualcommi katse keelata meie tooted on järjekordne meeleheitlik samm ettevõttelt, mille ebaseaduslikke tavasid uurivad reguleerivad asutused ĂĽle kogu maailma. Kõik iPhone’i mudelid on endiselt meie klientidele Hiinas saadaval. Qualcommil on kolm vaieldamatut patenti, sealhulgas ĂĽks tĂĽhistatud patent. Võtame kohtus kõik asjakohased meetmed.

Ja see on Qualcomm:

Apple kasutab jätkuvalt meie intellektuaalomandit, keeldudes samas meile hüvitist maksmast [por ela]. See kohtumäärus on täiendav kinnitus Qualcommi ulatusliku patendiportfelli tugevusele.

Isegi kui tänane kohtumäärus jõustub, mõjutab see ainult Hiina siseturgu.

Uuenda 10. detsember 2018 kell 12:55

Ilmselt on kohtu otsus veelgi piiravam: see ei mõjuta töötavaid seadmeid iOS 12 või noorem. See tähendab, et Apple ei pea isegi uut värskendust välja andma, nii et tema sõnul mĂĽĂĽakse kõiki iPhone’e ka edaspidi Hiinas – lõppude lõpuks on kõik uued seadmed juba tehases installitud iOS 12-ga.

Milline kummaline asi!

II värskendus 10. detsember 2018 kell 16.45

Isegi kui otsus on piiratud, on Apple juba hakanud dokumente esitama huvitav kohtu tehtud otsused.

III värskendus 12. detsember 2018 kell 15:20

Ilmselgelt pole Qualcomm seda mitte keegi pole rahul Apple’i argumendiga seade iOS 12 käitamine ei kuulu rikkumise alla.

Qualcommi jaoks rikub Apple kohtumäärust, nõudes oma telefonide Hiinas müümist (ja kohtusse tõendavate videote saatmist). Kuid ta ei otsustanud seda muidugi. Jääme ootama järgmist peatükki.

CNBC kaudu

Uuendus IV 13. detsember 2018 kell 12:40

Lisaks sellele, et Qualcomm nõudis kohtu otsusest kinnipidamist, esitas Qualcomm nĂĽĂĽd dokumendid, mille eesmärk on laiendada keeldu ka kolmele uusimale iPhone’i mudelile – XS, XS Max ja XR.

Loomulikult tegi ta oma tööd.

AppleInsideri kaudu