Hiina kosmosejaam langeb Maale lähinädalatel

2011. aastal käivitatud kosmosejaam Tiangong-1 on esimene, mille Hiina ehitas ja mis tabab Maad lähinädalatel, kuid selle hävimise täpne asukoht ja aeg pole veel teada.

Teiseks Aerospace Corporationi hinnangul, siseneb jaam aprilli esimesel nädalal atmosfääri uuesti, enam kui ühe nädala veavaruga. Euroopa Kosmoseagentuur osutab ajavahemikule 24. märtsist 19. aprillini Tiangong-1 langemise ajal.

Lennunduse ja kosmonautika aruandes on kaart, mis näitab potentsiaalset löögitsooni 8,5-tonnise languse ajal. Siia kuuluvad Põhja-Hiina, Lähis-Ida, Kesk-Itaalia ja Põhja-Hispaania, Lõuna-Ameerika osad ja Lõuna-Aafrika.

tek mapa “data-title =” tek mapa – Hiina kosmosejaam langeb lähinädalatel Maale – SAPO Tek “> tek kaart

USA rahastatud mittetulundusühing jälgib kosmosetegevust, kuid hoiatab, et muretsemiseks pole põhjust, kuna tõenäosus, et keegi saab Tiangong-1 rusude alla, on miljon korda väiksem kui loteriivõidu võimalus.

2016. aastal tunnistas Hiina, et kaotas jaama üle kontrolli ega suutnud kontrollida atmosfääri naasmist ega ennustada, kuhu see langeb.

NĂĽĂĽd, Harvardi ĂĽlikooli astrofĂĽĂĽsik, kes rääkis The Guardianiga ta hoiatas, et kuna Tiangong-1 oli suur ja ĂĽlekoormatud, oli “vaja sellel silma peal hoida”, eriti kuna selle trajektoor on viimastel kuudel paranenud.