contador gratis Saltar al contenido

Hiina politsei paljastas 700 küberkurjategijate rühma

Hiina politsei paljastas 700 küberkurjategijate rühma

Hiina politsei arreteeris üheksa tuhat küberkurjategijat 700 erinevast rühmitusest. Hiina avaliku julgeoleku ministeerium (MSP) viis läbi 4400 veebikuriteo põhjaliku uurimise.

Hiina ametnikud tahavad “kaitsta ausalt seadusliku elanikkonna õigusi ja huve, puhastades Interneti-keskkonda”, selgub The Registri raportist. Operatsioon toimus suures saladuses ja oli suur löök internetipettuste vastases võitluses.

Hiina MSP ütles, et nad viisid läbi riigi esimese ebaseadusliku suhtekorraldusgrupi arreteerimise. Need rühmad ähvardasid ettevõtet uputada negatiivsete veebikommentaaridega pakutavate teenuste kohta, kui nad raha ei saa. Demonteeritud jõuk tooks internetis väljapressimist miljon jüaani, umbes 123 000 eurot.

Politseioperatsioonide käigus 14 provintsi 32 linnas on kustutatud umbes 188 miljonit “ohtlikku” teadet ja blokeeritud 3500 veebisaiti. Nende arvude valguses kaalutakse hüpoteesi, et politsei tegevust küberkuritegevuse vastu võidi kasutada ka Hiina režiimi mõnede kriitikute “vaigistamiseks”.

Kinnipidamiste teates märkis Hiina avaliku julgeoleku ministeerium, et küberkuritegevuse võrgustik on suures osas piirkondadevaheline ja paneb küberkuritegevust toime ainult Hiina turul.

Arvutipiraatlus, võltsitud toodete müük võrgus, relvade müük ja veebipornograafia on mõned valdkonnad, millega Hiina MSP-d viimastel kuudel võitlevad.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi