Hiina soovib muuta oma Interneti-juurdepääsu protokolli. Huawei testib uut IP-süsteemi 2021. aastal

Paberil on Huawei välja pakutud idee, mida toetavad Hiina valitsus ja riigi telekommunikatsioonioperaatorid, muuta juurdepääsuprotokollid suurtele võrkudele või teisisõnu Internet uuesti leiutada, nagu The Financial Times rõhutas. Rahvusvahelisele telekommunikatsiooniliidule (ITC), mis on kogu maailmas info- ja kommunikatsioonitehnoloogiat reguleeriv üksus, esitatud ettepanek on kehtestada uus Interneti-protokoll, uus IP, mis on teoreetiliselt võrguprobleemide haldamiseks ja lahendamiseks paindlikum kui praegune TCP / IP-standard. seda.

Ekspertide sõnul muudab uus süsteem selle aga lihtsamaks riikidele nagu Hiina, kelle autoritaarne režiim ja tugev sõnavabaduse tsensuur avaldavad oma kodanike üle suuremat survet ja kontrolli. Kõne all on hädaolukorra nupule sarnane funktsioon, mis on võimeline mööda võrgu osadest ja edastama andmeid aadressidele ja aadressidelt.

See on hea katse pahatahtlike veebisaitide ohjeldamiseks, terrorismivastase võitluse ja muude veebikogukondade kuritegude vastu võitlemiseks, kuid samas võib see olla valitsuse tööriistaks lihtsalt aktivist “vaigistada” ilma suurema vaevata.

See süsteem tekitab ka navigeerimisel privaatsusprobleeme, kuna uus IP-autentimine nõuab mitte ainult iga uue Interneti-aadressi, vaid ka kaasatud inimeste ja saadetud andmepakettide autoriseerimist. Aastaid on Hiina sundinud võrguteenuste kasutajaid registreeruma näiteks nende tegelike nimede all.

Huawei loodab, et uus IP-süsteem on testimiseks saadaval 2021. aasta alguses. Ettevõtte pressiesindaja sõnul kavandatakse seda tehnoloogiat lahendamaks tehnilisi probleeme, mis on seotud uue digitaalse paradigmaga, nagu isejuhtimine, IoT ja muud võrgutehnoloogiad. Ta mainis ka, et see tehnoloogia on avatud kõigile teadlastele ja inseneridele kogu maailmas.

Pärast katsetamist ja enne seda, kui ITU annab võimaliku protokolli muutmiseks rohelise tule, peab selle elujõuliseks muutmiseks olema piisavalt riike.