Hiina soovib plokiahela teenustele kehtestada “tõelised” registreerimised

Hiina uued valitsuse määrused nõuavad kasutajate tuvastamist plokiahelaga seotud teenuste jaoks. Inimesed peavad registreerimisel kasutama oma tegelikke nimesid ja esitama KTP numbri. See otsus tugevdab tehnoloogiaga seotud piiravaid meetmeid, eemaldades selle kasutajad anonüümsusest, eriti seetõttu, et Hiinas on Bitcoini tehingud alates veebruarist keelatud.

The Verge andmetel on küberruumi reguleeriv osakond esitanud uue seaduse esimese eelnõu, mis kohustab plokiahelateenuseid eemaldama ebaseadusliku teabe enne, kui see hakkab kasutajatele levima. Lisaks peavad ettevõtted hoidma varukoopiatena kuue kuu jooksul andmeid ja tegema need ametivõimudele igal võimalusel kättesaadavaks. Ja need, kes seda ei täida, võivad saada hoiatusi või piiranguid oma kontole juurdepääsu saamiseks ja äärmuslikumatel juhtudel blokeeritakse.

Ehkki valitsused on varem toetanud plokiahelatehnoloogiat ja arendanud tehnoloogilist mõtlemist, kardavad eksperdid tagasilööki, kuna väljakuulutatud meetmed lähevad vastuollu ühe tehnoloogia, privaatsuse ja anonüümsuse põhiprintsiibiga.

Väljaannetest selgub, et mõned mobiilimaksetööstusega seotud ettevõtted, näiteks WeChat Pay, nõuavad isikliku või pangakaardi omaniku isikut tõendavat makset üle 144 USD; kusjuures Weibo ja teised vajasid vähemalt telefoninumbrit.