contador gratis Saltar al contenido

Hiinas andis Tim Cook intervjuusid, mis puudutasid selliseid teemasid nagu Didi Chuxing ja Donald Trump

Tim Cook dengan rekan WWDC

Üllatav: Tim Cook on jällegi kell Hiina maa, tuuritas Apple'i tegevuse teisel pool maailma pärast teate avaldamist riigis kahe teadus- ja arenduskeskuse avamisest. Ja meeldib see meile või mitte, meie lemmikjuht (või mitte) istub kohalikus ajakirjanduses muudele intervjuudele, mis mängivad näiteks Ma suhteid Hiinaga, Didi Chuxingut ja muidugi Donald Trumpi.

Tim Cook koos WWDC kolleegidega

Rääkige kohaliku ajalehega Kaixin, Kordab Cook, kuidas see pole teisiti võimatu, kui me räägime ülemaailmse ettevõtte tegevjuhist, mis viitab maailma suurimale tarbijaturule, mille Apple on Hiinas ellu jääda ja millel on suurejoonelisi ideid, mis pole ainult turuosa vallutamine: idee parandada hiinlaste elu.

Me pole lihtsalt keegi, kes tuli siia turule sisenema. Oleme Hiinas loonud 5 miljonit töökohta. Ma pole kindel, kas on palju teisi ettevõtteid, nii kohalikke kui ka välismaiseid, mis seda öelda võib. Põhjus, miks me siin oleme, on väga sügav. Ma hindan seda riiki ja inimesi, kes siin elavad. Me oleme siin, et jääda.

Umbes Didi Chuxing, algus Hiina konkurent Uberist, kuhu Apple on investeerinud vaieldamatu (ja astronoomilise) miljardi dollari suuruse summa, lisas Cook ka oma eelmisele selleteemalisele avaldusele veel paar sõna.

Me pole kunagi varem arendajasse investeerinud, kuid tunneme Didi ja ta on väga muljetavaldav. Oleme seisukohal, et ettevõtete juhtimisviis on fantastiline, nagu ka nende ideed. () Ja meile meeldib terviklik visioon – opereerida kõike alates taksodest kuni sõiduautodeni. Meie strateegias valitseb harmoonia. Nad vajavad tegutsemise jätkamiseks investeeringuid ja me tõesti tahame, et nad oleksid edukad ja üleilmastunud.

Cook räägib veidi ka olulistest ja vastuolulistest teemadest globaliseerumine, selle kohta, mida võime öelda, et heas portugali keeles eelistavad juhid jääda aia äärde:

Üleilmastumise kohta võite minu arvates mõelda kolmele inimrühmale. On neid, kes arvavad, et globaliseerumine on palju aidanud; need, kes arvavad, et ta ei aita üldse, ja lõpuks need, kes arvavad, et ta teeb planeedile haiget. Üleilmastumine on miljonid inimesed kogu maailmas vaesusest välja viinud, kuid mõistan, et see ei aita kõiki.

Ülaltoodud probleemi tagajärjel puudutab Cook selgelt Ameerika presidendi Donald Trumpi ja teiste maailma liidrite hiljutist poleemikat, mille poliitika viib globaliseerumisvastasema ja protektsionismi poole. Selles küsimuses on täitevvõim kindlam:

Peame seda (globaliseerumine) jätkama, sest see on suurepärane. Kuid see on vaja parandada (sellega kaasnenud probleem). Arvan, et selle probleemiga saab hakkama. Arvan, et see pole võimatu ülesanne. Loodan, et poliitikud pööravad selle probleemi lahendamisele tähelepanu ja olen optimistlik. Meile peab see meeldima. Maailmas on nii palju häid asju; peame lihtsalt keskenduma sellele, mida peame parandama.

Siin on järgmine: tegevjuhi sõnad, kellel tundub teile mis tahes põhjusel mingisugune teadlikkus maailma probleemidest. On selge, et Cook on endiselt ennekõike planeedi ühe suurima ettevõtte juht ja seetõttu peab ta täitma välisturgude rahuliku ja mõistva juhina oma rolli; Isegi siis ei saa eitada, et tema väide paljudel suhteliselt poleemilistel teemadel on alati paremini tervitatav, arvestades, et see tuleb nii tugevast suust.

(AppleInsideri kaudu)