Tim Cook ja teised tegevjuhid aitavad Trumpi automatiseerimise ajastul strateegiaga

Hiinast imporditud iPhone’ide ja MacBookide hind võib olla USA-s

Ostupuhkus läheneb kiiresti ja kõik, kes kavatsevad seda Ameerika Ühendriikide reisi ära kasutada (eriti) elektroonikaseadmete ostmiseks, peaksid silma peal hoidma uudiseid, mis hõlmavad riigi ja Hiina vahelist kaubandussõda.

Sellised mured on vajalikud, sest hiljuti soovitas USA president intervjuus öelda, et on “väga ebatõenäoline”, et riik võtab vastu Hiina pakkumise lõpetada tariifide tõus. See hõlmab lisaks tariifide poolt juba mõjutatud toodetele ka uusi tarbekaupu, selgub komisjoni avaldatud aruandest Wall Street Journal.

Eeldatavasti kohtub Donald Trump sel nädalavahetusel Hiina juhi Xi Jinpingiga; ta ütles, et on võimalik kehtestada täiendavaid tariife toodetele, mida seni pole küsitud, kui läbirääkimised ei suju. Sel juhul soovitas Ameerika president, et ta võiks rakendada a 10% määr aastal iPhone ja MacBook imporditud Hiinast.

Võib olla. Võib olla. Oleneb vahetuskursist [em relação a smartphones e notebooks]. Ma mõtlen, et ma saan 10% ja inimesed võtavad seda väga lihtsalt.

See olukord pole täiesti uus; Eelmise aasta septembris kommenteerisime, et ehkki iPhone ja Apple Watches on pääsenud Trumpi viimasest tariifilainest, võib see muutuda.

Lisaks kaitses Ameerika president veel kord, et Ameerika ettevõtted ja tootjad peavad “ehitama USA-sse tehaseid”, et oma tooteid sinna koguda ja neid sĂĽĂĽdistada. Seoses iPhone’i tootmisega riigis ĂĽtles Cook, et iPhone on kokku pandud Hiinas, kuid seadme mõned osad on valmistatud Ameerika firmade poolt.

Lõpuks ĂĽtles Trump, et “ainus võimalik tehing Hiinaga on see, mis näeb seda avanevat USA konkurentsile”. 2019. aasta jaanuaris peaks onu Sami maa tõstma Hiinast pärit impordi tariife 25% võrra, kui järgmisel kohtumisel kahe riigi valitsejate vahel kokkulepet ei saavutata.

9to5Mac kaudu