IGRE

Hiinast põgenemine: Mehhiko ja Malaisia ​​saavad valmistada Apple’i tooteid

Pole uudis, et Apple võtab osa iPhone’i (ja võib-olla ka muude toodete) tootmisest Hiina. Põhjus on selge: kaubandussõda Ameerika Ühendriikidega, mis teeb ettevõtetele haiget ja võib sõltuvalt USA presidendi Donald Trumpi meeleolust isegi rohkem kahju tekitada.

See kaubandussõda võib muidugi mööduda. Kuid Apple näib olevat kindlameelne ja muud põhjused on seda otsust toetanud: madalam sündimus, suuremad tööjõukulud ja oht oma toodang ühte liitu koondada. Teisisõnu, idee tootmise mitmekesistamiseks oleks pidanud juba mõnda aega Cupertino kandis ringi käima, kuid kaubandussõda pidi olema päästik.

Hiina, nagu me teame, on olnud Apple’i tootmisbaas juba kaks aastakümmet. Praegu on umbes 5 miljonit töökohta, mis sõltuvad Apple’i kohalolekust riigis – sellele kontole logis sisse üle 1,8 miljoni iOS-i tarkvara ja arendaja, lisaks riigis 10 000 ettevõtte töötajat. Ja need huvid ei muutu niipea, sest sellised rakendused ei toimu üleöö.

Veelgi enam, kui me räägime 15% konverteerimisest 30% -ni sellest toodangust vastavalt Nikkei Aasia ülevaade – vastavalt väljaandele arutas rohkem kui 30-liikmeline meeskond tarnijatega tootmiskavasid ja pidas valitsustega võimalikke maksusoodustusi (arvestades kohalikke eeskirju ja ärikeskkonda), mis võiksid Apple’i meelitada.

Praegu toimub üle 90% Apple’i toodangust Hiinas, kuid Apple’i partnerid on kinnitanud kavatsust alustada tegevust Indias, Indoneesias ja Vietnamis. Aasia sõidukid aga suurendavad koefitsiente Mehhiko ja Malaisia liituda ka mänguga.

Apple’i soovi ei täideta lihtsalt. 2000. aastatel tegi Hiina sellise tootmise mahutamiseks suuri struktuurilisi investeeringuid ja võib-olla ka teisi riike, kes ei pruugi kiiresti sarnast stsenaariumi luua. Näide: mõned Apple’i müüjad on asukoha hindamisel „kaotanud“ kolm kuni viis kuud ja avastavad siis, et on energiapuuduse oht – mis muidugi välistab kõik võimalused. Rääkimata sellest, et pärast seda analüüsi ja saidi valimist kuluks Apple’i partneritel tootmise alustamiseks testkiirusel vähemalt 18 kuud.

Apple’il pole muidugi selle teema kohta kommentaare, kuid tundub, et Hiinast “põgenemise” idee on Cupertino võtmetöötajate seas juba üksmeel.

Seonduvad postitused

Back to top button

Tuvastati reklaamiblokeerija

Meie saidi kasutamise jätkamiseks peate eemaldama AD BLOCKERI AITÄH