Hinnakulud (rohkem) LCD-tootjatele 553 miljonit

Hinnakulud (rohkem) LCD-tootjatele 553 miljonit

Kaheksast LCD-tootjast koosnev rĂĽhm – sealhulgas sellised kaubamärgid nagu Samsung, Sharp või Epson – nõustusid maksma rohkem kui 553 miljonit dollarit, et lõpetada Ameerika Ăśhendriikides konkurentsile kahjulike tavade kohta esitatud kaebused.

Vaidlus on ettevõtte väidetavas rahvusvahelises kartellistamises, mis hindas aastatel 1999–2006 kunstlikult telerites, sülearvutites ja monitorides kasutatavaid LCD-ekraane, et vältida nende väärtuse vähenemist.

Juhtum, mis eelmisel aastal väärib praegu Euroopa Komisjoni trahvi, näib taas rääkivat lepingust, mis on sõlmitud, et takistada kaheksa Ameerika riigi kaebuste jätkumist, rahvusvaheline ajakirjandus edeneb täna.

Euroopa, Jaapani, Korea ja Ameerika ametivõimude läbi viidud uurimised näitasid ettevõtete konkurentsivastaseid tavasid. Reutersi andmetel oli mõju USA turule suurusjärgus miljard dollarit.

Nüüd sõlmitud 538,6 miljoni dollari (umbes 417 miljoni euro) suuruse tehingu eesmärk on hüvitada “kaudsetele” ostjatele, kes ostavad telereid ja arvuteid nende kõrgendatud ekraanidega, ning kaebusi Arkansasest, Californias, Floridas, Michiganis, Missouris. New York, Lääne-Virginia ja Wisconsin, ütles Reuters.

Samsung maksab 240 miljonit, nimekiri, kuhu kuuluvad ka Sharp (115,5 miljonit) Chimei Innolux (110,3 miljonit), Hitachi (39 miljonit), HannStar (25,7 miljonit), Chunghwa Picture Tube (5,3) miljonit) ja Epsoni pildiseadmed (2,9 miljonit).

Mõni neist on juba eelmisel aastal määratud karistuste sihtmärgiks, mille eest määras Euroopa Komisjon eelmisel aastal 648 miljonit eurot trahvi.

Ameerika ametiasutustega lepinguid allkirjastavad ettevõtted nõustuvad osalema programmeerimises, et neist tavadest mööda hiilida ja aidata teisi asjaosalisi kohtu alla anda.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Joana M. Fernandes