Hispaania saab piraatlusega võitlemisel järgida Portugali eeskuju

Hispaanias on hĂĽpotees tõene. “Hispaania valitsus on väga heaks kiitnud ja aktsepteerinud, kes jagavad meiega, et see võib vastu võtta sama mudeli, mille Portugal on võitluses piraatluse vastu võtnud,” ĂĽtles MAPINETi president ja FEVIPi tegevdirektor Paulo Santos pärast töökoosolekut ĂĽhinguga aadressil sisutööstus.

Portugali liikumine andis hiljuti väga positiivse hinnangu vastastikuse mõistmise memorandumile, mis ühendab autoriõigusega kaitstud sisu ebaseadusliku jagamise vastases võitluses mitmeid üksusi.

Alates tegevuse alustamisest 2015. aasta augustis kuni 29. aprillini on telekommunikatsioonioperaatorid, mis on üks memorandumis esindatud osapooli, blokeerinud 330 ebaseadusliku sisu jagamises kahtlustatavat saiti. Need toimingud võimaldavad kaitsta 84 miljonit autoriõigusega kaitstud teost vähemalt kõnealuste saitide kaudu jagamise eest.

Memorandumit arutati hiljuti Bloco de Esquerda edendatud avalikul istungjärgul. Peamiseks kriitikaks osutus kontrollimise puudumine, mis viis “valepositiivsete” ilmnemiseni, ja konkreetsete regulatsioonide puudumine.