Hispaanias arreteeriti ulatusliku veebirünnaku eest vastutav häkker

Hispaania riiklik politsei teatas, et nad arreteerisid 25. aprillil Barcelonas, pärast uurimise alustamist Hollandis, kahe riigi õiguskaitseasutuste koostöös.

Vang kasutas kaubikut kontoritena Hispaania erinevates osades ning sageduste tuvastamiseks oli tal mitu antenni. Oma kodus konfiskeeriti tal mitu rĂĽnnakuga seotud arvutisĂĽsteemi ja dokumenti.

Aktivist väidab end olevat Küberbunkeris diplomaat, täpsemalt küberbunkerivabariigi telekommunikatsiooni- ja välisminister. Spamhaus süüdistas ettevõtet Internetti mõjutavas DDoS-rünnakus ja seda peeti suurimaks rünnakuks veebitaristu vastu.

RĂĽnnakud tulid väidetavalt vaidlusest Spamhausi – organisatsiooni, mis loetleb rämpsposti saatmisega seotud ĂĽksusi – ja Hollandi hostimisettevõtte Cyberbunker vahel. Spamhaus lisas Cyberbunkeri oma musta nimekirja ja väidetavalt maksis ta kätte DDoS-i rĂĽnnakuga, millel oli laiem mõju kui algsel eesmärgil takistada Spamhausil loendi levitamist.

RĂĽnnakud on suunatud Internetis asuvale nimede lahendamise sĂĽsteemile (DNS – Domain Name System). RĂĽndajate kasutatud meetodiks oli teenuse keelamine (DDoS) ja samade allikate järgi saavutasid nad tipu, mis oli ligi 300 miljardit sekundis.

Need rünnakud mõjutasid peamiselt Interneti-ühenduse kiirust Ühendkuningriigis ja Ameerika Ühendriikides, peamiselt raskuste tõttu domeeninimede lahendamisel.

Sel ajal klassifitseerisid eksperdid selle rünnaku Interneti-ajaloo suurimaks ning selle mõju erinevatele teenustele ja veebisaitidele juurdepääsuks.

Rünnakute intensiivsuse ja mõju Interneti-infrastruktuurile on aga mõned analüütikud kahtluse alla seadnud, tunnistades, et nende mõju hinnatakse jämedalt üle.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi