Hitachi töötab välja uut tuge andmete salvestamiseks

Hitachi töötab välja uut tuge andmete salvestamiseks

Klaasipõhiste ladustamissüsteemide idee ja arendus pärineb eelmisest sajandist, kuid Hitachi on pühendunud seda tüüpi tehnoloogia kasutamisele viisina luua ladustamissüsteem, mis võimaldab piiramatut… kasutusperioodi.

Jaapani hiiglane teatas uuest kvartsklaasil põhinevast teabe salvestamise lahendusest, mis demonstreerib kahe sentimeetri ja kahe millimeetri paksust prototüüpi, mis suudab igas ruuttollis salvestada umbes 40 MB teavet.

Sellel väikesel klaasil on neli kihti, mis on kõik valmis kahendkoodi printimiseks ja seeläbi teabe salvestamiseks. Projekti eest vastutajate sõnul saab salvestus- ja lugemisprotsessi läbi viia tavalise optilise mikroskoobi abil, kuigi nüüd on vaja välja töötada standardsed tehnoloogiad, mis võimaldaksid seda protsessi teostada tavalistes arvutites või kaasaskantavates elektroonilistes seadmetes.

Lisaks potentsiaalsele rakenduste mitmekesisusele võib sellel andmekandjal olla – alates prillidesse manustatud arvutite valmistamisest kuni akende kasutamiseni näiteks teabe salvestusruumidena – tõstis Hitachi esile tänapäevaste andmekandjate ees selles lahenduses kasutatud materjalide vastupidavust.

Ettevõtte sõnul on uuel ja enamikul kemikaalidel vastupidaval uuel klaasisalvestussĂĽsteemil temperatuuriga kuni umbes 1000ÂşC teoreetiliselt piiramatu eluiga. Muidugi, kui me selle maha ei lase või midagi rasket ei taba …

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Toimetuse märkus: Viimase lõigu kirjaviga on parandatud, lugeja on piisavalt hea, et tuvastada…