HMD tunnistab, et Nokia 7 Plus saadab Hiinasse isikuandmeid

Norra veebisaidi NRKbeta avaldatud teave hoiatab, et nutitelefon Nokia 7 Plus edastab kasutajate isikuandmeid Hiinasse. Nokia juhtimise eest vastutav Soome ettevõte HMD Global reageeris nüüd avalduses, tunnistades viga.

HMD avalduse kohaselt oli “Hiinale mõeldud kliendi aktiveerimisseade ekslikult Nokia 7 Plusi partii tarkvarapaketti lisatud”. Ta rõhutas siiski, et andmeid ei “töödeldud kunagi”, mistõttu ei saa selle teabe põhjal midagi tuvastada.

NRK uurimise kohaselt saadetakse Hiina serveritele osa seadme andmetest, näiteks ligikaudne asukoht, IMEI või MAC ID. See andmeedastus toimub iga kord, kui telefon sisse lülitatakse ja mitme kuu jooksul. NRK lisas, et kõnealune server on http://zzhc.vnet.cn, mille omanik on riigifirma China Telecom.

Siiski garanteerib HMD, et viga tuvastatakse ja parandatakse 2019. aasta veebruaris, nii et kõik kasutajad, kes on installinud oma Androidi uusima turvavärskenduse (avaldatud märtsis 2019), on kaitstud.

Kuid probleem ei piirdu sellega. Tõenäoliselt peetakse juhtumit Euroopa andmekaitse ĂĽldmääruse rikkumiseks, mis piirab kasutajaandmete eksportimist väljaspool ELi piire. HMD on öelnud, et võtab “tarbijate privaatsuse ja turvalisusega seotud probleeme väga tõsiselt” ning teeb võimalike uurimiste käigus koostööd.