Hollywood ĂĽhineb Linuxi fondiga, et luua Academy Software Foundation

Eelmine nädalavahetus meelelahutusveebis Variatsioon kajastab midagi avatud lähtekoodiga maailma jaoks tähelepanuväärset, teatab filmi “Kinofilmide kunsti ja teaduste akadeemia” lisamisest Linuxi sihtasutusse eesmärgiga edendada avatud lähtekoodiga tarkvara kasutamist teatrites ja mujalgi.

Sellel ristmikul loodi Academy Academy Foundation, mille ülesandeks oleks avatud lähtekoodiga reklaamimine.

Asutajad on: Animal Logic, Autodesk, Blue Sky Studios, Cisco, DNEG, DreamWorks, Epic Games, Foundry, Google Cloud, Intel, SideFX, Walt Disney Studios ja Weta Digital. ASF-i loomise eesmärk on aidata uusi stuudioid läbi avatud lähtekoodiga tarkvara kasutamise toetamise, lisaks loomulikult ka selle kasutamise edendamine.

Akadeemia ja Linuxi fondi koostöö sai alguse rohkem kui 2 aastat tagasi, kui akadeemia teaduse ja tehnoloogia nõukogu hakkas uurima, kui palju Hollywood kasutab avatud lähtekoodiga.

Uuringute kohaselt kasutab üle 80% Hollywoodist otse või kaudselt avatud lähtekoodiga tarkvara.

Linuxi sihtasutuse tegevdirektori Jim Zemlimi sõnul võib see “liikumine” Hollywoodi jaoks muuta, kommenteeris ta järgmist:

“Olen seda filmi varem teistes tööstusharudes näinud”ja täiendavad, et sarnane liikumine toimub ka autotööstuses, millele on avatud lähtekoodiga projektidega koostööst palju kasu olnud. Lisaks ĂĽtles ta, et avatud lähtekoodiga pooldajatel ja Hollywoodi stuudiotel pole olnud võimalust näost näkku lahendada selliseid kĂĽsimusi nagu digitaalõiguste haldamine.

Teine direktor, kes sõna võttis, oli Andy Maltz, kes kuulub Akadeemia teaduse ja tehnoloogia nõukokku, ütles, et see oli esimene kord, kui akadeemia oma nime laenas üksusele, mis ei olnud tema kontrolli all, ja lisas:

“See on meie jaoks suur probleem.”

Lisaks selgitas Maltz, et nimi “Academy Software Foundation” valiti kaasavaks ja ka arendajate meelitamiseks mängude ja muude meediumivormide juurde.

“Seal on terve maailm muid kunstiliike” – ta ĂĽtleb.

Akadeemia Tarkvara Sihtasutusel on Siggraphi kohta mingisugune avalik avalikustamine, millele Bredow esmaspäeval peetud kõnes pöördub.

See on hea märk, et sama tugev tööstus kui Hollywood panustab tasuta tarkvara peale.

Ă–elge meile kommentaarides, mis teil sellel ristmikul on. =)

Kuni kallistamine on lähedal ja tugev.