Homme on Uberi vastu meeleavalduste päev, kuid Euroopa otsused teenuse osas võtavad aega

Homme on Uberi vastu meeleavalduste päev, kuid Euroopa otsused teenuse osas võtavad aega

Euroopa Komisjon on jätkanud taksode ja juhtide turu analüüsimist. Selle analüüsi raames püütakse välja selgitada, kuidas peaks Uber sobima Euroopa õigusaktidega: transpordifirmad või digitaalteenused. Esimeses klassifikatsioonis tunnistatakse, et ettevõte on taksode ja muude transporditeenuste konkurent, nagu sektor väidab, ja see tähendab kohaldatava õiguse selgitamist.

Kuni analĂĽĂĽsi lõpuleviimiseni on Portugalis keeruline teha seadusandlikke muudatusi või teha sel teemal otsuseid. PĂşblico ja Dinheiro Vivo’ga rääkides selgitas majandusministeeriumi pressiesindaja, et “arvestades piiriĂĽleseid omadusi, pole puhtalt riiklik lähenemine võimalik. ELi vastus on vajalik, juhindudes selle olukorra võrdse kohtlemise põhimõttest. ”

Sama allika sõnul oli asi valitsusest sõltumatu ja “ei läbinud kohtute tasandil arutelu”.

Tundub, et ka Euroopa Komisjoni ametlikud avaldused näitavad, et otsus selles kĂĽsimuses ei ole kiire. Euroopa transpordivoliniku kantselei pressiesindaja Jakub Adamowicz tunnistas PĂşblicole tehtud avalduses, et juhtum on väga keeruline ja on vaja “mõista nende teenuste laiendamise mõju sektorile ning majandusele ja ĂĽhiskonnale tervikuna”. Ta tunnistab, et protsess võib võtta mitu kuud.

Vahepeal jätkab Uber Portugalis tegevust ka pärast seda, kui kohtu otsus takistab seda tegemast. Ettevõte on kohal Lissabonis ja Portos kahe teenusega: uberX ja uberBlack. Esimene on traditsiooniliste taksotransporditeenustega kõige konkurentsivõimelisem, kuna seda pakuvad keskklassi autod. UberBlacki pakutakse ainult kvaliteetsete ja kallimate autodega.

Selleks teisipäevaks on kavas protest taksojuhtidele, kes, pidades koosolekut, kus nad otsustasid selle meetmega jätkata, leidsid taas, et Uber „on ebaseaduslikkuse ja diskrimineerimise juhtum, mis peaks rohkem väärima ametivõimude ja kontrolliasutuste karmi karistamist. . ikka veel, eriti pärast kaht selget kohtuotsust. ANTRAL ei saa valitsuse ettepaneku kohaselt istuda laua taga, kus ettevõtted tegutsevad ebaseaduslikult ja kriminaalselt, keeldudes eelkõige kohtulahendeid täitmast ”.

Uberi vastased meeleavaldused on kavandatud sel teisipäeval kell 8.30 Lissabonis, Portos ja Faros.