House kiitis heaks seaduseelnõu, mis soovib sundida Brasiilias nutitelefonides FM-raadiokiipi aktiveerima

House kiitis heaks seaduseelnõu, mis soovib sundida Brasiilias nutitelefonides FM-raadiokiipi aktiveerima

Tundub, et mitte, aga räägime FM-raadio nutitelefonis see tekitas teatava hulga arutelu – vähemalt nii õppisin seda artiklit kirjutades selle aasta veebruaris.

Uudiste ajal oli see, et Ameerika Ühendriikide föderaalse kommunikatsioonikomisjoni president Ajit Pai toetas FM-raadiovastuvõtjate lubamise toetamist kõigil nutitelefonidel, kuna see tooks kasu nagu mobiiltelefoni aku ja andmete säästmine. Kuid peamine põhjus on kasutamine hädaolukorras, kui operaatorilt pole signaali. Kuigi mind mõisteti valesti, tunduvad nende esitatud põhjused üsna hiilgavad.

Aga miks ma sellest jälle räägin? Mu sõbrad, ärge alahinnake Brasiilia saadikute koja võimu. Avaldamisest Meedia ja sõnumside, jõudis meile tähelepanu, et see kiideti heaks Arve, mis muudab FM-raadio olemasolu nutitelefonides kohustuslikuks.

Valmistatud Sandro Alex (Paraná föderaalne esindaja) arve 8 438/2017, mis kiideti heaks eelmisel neljapäeval (30/11), nõuab, et “riigis toodetud või kokku pandud mobiiltelefonid peavad sisaldama raadiosagedussignaali vastuvõtmise funktsionaalsust moduleeritud sagedusega (FM)” .

Asetäitja sõnul see käik kulusid ei too, kuna seadmesse on lisatud FM-i töö eest vastutav vastuvõtja.

Kuidas te avaldate Gizmodo, ABERTi (Brasiilia raadio- ja teleringhäälingute assotsiatsiooni) uuring näitas, et Brasiilias saadaval olevast 275 mudelist 179-l on FM-kiip ja enamasti on see keelatud. Siiski ei saa unustada, et paljudel järgmise põlvkonna nutitelefonidel pole isegi selliseid vastuvõtjaid, nagu Apple on selgitanud; seetõttu polnud kĂĽsimus ainult “selle aktiveerimises”, nagu asetäitja uskus. Ka paljudel juhtudel on olemas kiip, kuid mitte spetsiaalset antenni.

Põhjenduseks ĂĽtles Alex tudoradio.com et “raadio on tunnustatud kultuuri, vaba aja veetmise ja teabe allikana, eriti majanduslikult vähem arenenud kohtades”. ABERTi peadirektor Luis Roberto Antonik kinnitas asetäitja väidet, öeldes, et “katastroofi või avaliku hädaolukorra korral aitab raadio inimesi” – see on sama argument, mida Ajit Pai veebruaris kasutas, väärib märkimist. . .

Kuid kogu juhtumi kõige kummalisem osa on teadmine, et asetäitja Sandro Alex on oma pere raadio Mundi FM, mis on Ponta Grossa (Paraná) kuulsaim raadio, ringhäälinguorganisatsioon ja kommertsdirektor. Seda teades jätan hinde teile …

Ehkki see on heaks kiidetud, peab seda nüüd täiskogu põhiseaduse ja justiitskomisjon analüüsima ning seejärel minema senati hääletama.

Mis puutub katastroofidesse, mis jätavad inimesed suhtlemisvõimetuks ja jõuetuks – loodame, et seda siin ei juhtu – hoolimata sellest, kas teil on nutitelefon või mitte, on alati hea jääda vana hea mobiiltelefoni (või patarei) juurde, mille see eritellimusel valmistas. selleks ja peaks sellistes ekstreemsetes / hädaolukordades kauem kestma.