HP hoiab arvutiturul esikohta ja kasvab 6%

Lauaarvutid, sülearvutid ja tööjaamad on osa IDC traditsioonilisest PC-indeksist, mis näitab käesoleva aasta kolmanda kvartali müügiandmeid, müües üle 67,2 miljoni ühiku, kuid võrreldes eelmise aastaga langes see 0,5%.

Suundumus on stabiliseerida ja konsolideerida peamiste müüjate turuosa. HP jääb juhtpositsioonile, turuosa on 22,8% ja kasv 6% samal perioodil 2016. aastal, järgneb Lenovo 21,6% -lise turuosaga, kuid ainult 0,1% kasvuga.

Suuremate tarnijate nimekiri on endiselt Dell, kelle turuosa on 16,1%, Apple 7,3% ja Asus 6,2%, kuid registreerib turust suurema müügilanguse. Teistele kaubamärkidele kuulub ainult umbes veerand arvutiturust maailmas.

Vaatamata turu stabiliseerumisele ja negatiivsele kasvule osutusid arvud oodatust paremaks, kui IDC ennustas turu 1,4% langust. Koolides toimuvad kampaaniad ja kampaaniad, samuti nõudlus vähem arenenud turgudel, näiteks Ladina-Ameerikas.

Aasta lõpus võib müük siiski langeda, isegi kui konsultandid teevad asendusturu mõju ootuses ettevaatlikke hinnanguid. Mõnes piirkonnas, näiteks Ameerika Ühendriikides, annab uute mobiilseadmete, näiteks eemaldatavate tahvelarvutite surve sülearvutite müügil tunda, kuid mõned kategooriad, eriti Chromebookid, tasuvad end ära.

Euroopas on trendiks mängude lauaarvutite müük, mille peamiseks müügiteguriks on märkmikud.