HP soovib sundida Oracle'i jätkama Itaniumi kiibile panuste tegemist

HP koondab veel 2000 töötajat

Infotehnoloogia hiiglane jätkab ümberkorraldamiskavade väljatöötamist ja teatas äsja, et koondab 2000 töötajat rohkem kui algselt plaanitud. Mõne kuu eest välja kuulutatud 27 000 koondamise asemel koondab HP 2014. aasta oktoobris 29 000 töötajat, paljastades USA ametivõimudele saadetud dokumendid.

Mais järgis teade, et ettevõte koondab 8% oma tööjõust – mis vastab 27 000 töötajale – ĂĽmberkorralduskava, mida Meg Whitman pidas strateegiliseks, et tagada HP konkurentsivõime keskmises ja pikas perspektiivis. Kuid need uued arvud tulevad vaid kuu aega pärast seda, kui HP teatas oma ajaloo ĂĽhest halvimast tulemusest, saades kahjumit 8,9 miljardit dollarit.

HfS Researchi analüütikute sõnul on see infotehnoloogia koondamise kolmas laine kohe pärast IBM-i 60 000 koondamise teatamist 1993. aastal ja 40 000 AT&T koondamist 1996. aastal.

Peale USA reguleerivatele asutustele esitatud dokumentide ei teinud HP selle teate kohta ühtegi ametlikku kommentaari, kuid seni tuvastamata allika sõnul on koondamiste arvu suurenemine seotud asjaoluga, et paljud töötajad on kavandatud ennetähtaegse vanaduspensioni plaane täitnud.

Kriis ja kokkutõmbumine personaalarvutiturul ei ole aidanud HP tootlust parandada, kuigi suurem osa käibest on seotud äriteenuste valdkonnaga. Viimases kvartalis langesid ettevõtte tulud 5% 29,7% -ni, järgides trendi, mis mõjutab ka teisi tootjaid, näiteks Delli.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi