HP lubab naasta nutitelefonide turule

“Ăśle maailma on riike, kus inimesed ei tohi kunagi kasutada tahvelarvuteid, personaalarvuteid ega lauaarvuteid”: tema sõnad pärinevad Hewlett Packardi tegevjuhilt Meg Whitmanilt ja need õigustavad ettevõtte naasmist nutitelefoni arendamise juurde, mis kuulutati välja eelmise nädala lõpus osa uuest strateegiast, mis täiendab HP tahvelarvuteid ja sĂĽlearvuteid.

Ametnik kinnitas, et Hewlett Packard töötab juba nutitelefonide turule naasmise nimel, kuid keskendub seekord eranditult ärisegmendile. Idee on pakkuda terminali, mis on peamine seade digitaalsetele andmetele juurdepääsuks, võimaldades kasutajatel mitte loota arvutitele selliste ülesannete täitmisel nagu juurdepääs Internetile, printimine, dokumentide jagamine või side.

“On inimesi, kes teevad kõike nutitelefonist. Oleme arvutiettevõte; ja peame selle vormifaktori kohta õppima, “ĂĽtles Whitman Fox Business Networkile antud intervjuus ja tsiteeris Mercury News.

Seoses varasemate ebaõnnestunud kogemustega seda tĂĽĂĽpi seadmetega ĂĽtles HP juht, et ettevõte on “seekord ettevaatlikum”, luues “tugevad tehingud”. “Me peame seekord hästi hakkama saama,” ĂĽtles Meg Whitman ja selgitas arendusmeeskonnale oma töö kontseptsiooni: “parem on teha hästi kui kiiresti.”

Uues nutitelefonis kasutatava operatsioonisĂĽsteemi kohta ĂĽtles sama allikas, et HP ei peaks sisenema oma opsĂĽsteemi loomise loogikasse, vaid võtma kasutusele olemasoleva sĂĽsteemi – Windowsi või Androidi.

Moor Insights & Strategy turuanalüütiku Peter Moorheadi sõnul on kõige tõenäolisem valik Windows Phone, kuna Microsoft on keskendunud äriturule.

“Windows 8-ga töötavat nutitelefoni on võimalik hallata ja konfigureerida samamoodi nagu arvutit, kusjuures kõik krĂĽptimisprobleemid ja testitud tööriistad võimaldavad juurdepääsu äriteabele” kaitses seda analĂĽĂĽtikut, kes tsiteeris sama allikat.

HP uus panus nutitelefonide turul asendab ettevõtte vähem edukaid kogemusi seda tĂĽĂĽpi seadmetega. 2010. aastal investeeris Hewlett Packard Palmi ostmisse 1,2 miljardit dollarit, kasutades ära ettevõtte välja töötatud webOS-i ja jättes kihlveo Windows Phone’ile, ehkki see pole veel kasutajaid köitnud, kas kodus või ärisegmendis.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi