HP soovib osaleda õpilaste arvutite konkursil, kuid seadmete seadistamine on valitsuse otsustada

“Soovime olla ĂĽks selle projektiga seotud operaatoritest, ootame seda põnevusega,” ĂĽtles HP Portugali peadirektor täna pressikonverentsil strateegia ja uute toodete tutvustamiseks. SAPO TEK-ile vastates ĂĽtles JosĂ© Correia, et HP on “selle probleemiga väga seotud ja tegeleb sellega” ning et eelmisel nädalal tehti riigihanke-eeskirjadesse muudatusi, et ĂĽhtlustada Vabariigi Assamblees kinnitatav protsess. .

Tuletatakse meelde, et valitsus teatas, et soovib varustada 300 tuhat arvutit mitmesuguste õppetsĂĽklite õpilaste varustuse tugevdamiseks – projekt, mille sihtkapital on 70 miljonit eurot, kasutades ära koordineerimis- ja arenduskomisjoni hallatava Euroopa fondi ĂĽmberplaneerimist. Sel eesmärgil piirkondlik.

Idee eesmärk on ületada ebavõrdsust, mis selgus sel teleskoobiperioodil, mille jooksul paljud õpilased ei saanud Interneti-arvutitele juurdepääsu puudumise tõttu videokonverentsisüsteemide veebitundides osaleda ega oma tööd teha.

KĂĽsimusele, millal võiksid selles projektis saada olevad masinatĂĽĂĽbid, arvestades, et 70 miljoni euro väärtus annaks rohkem kui 230 eurot iga arvuti kohta, mille kohta prognoositakse 300 tuhat, vastas JosĂ© Correia, et eelistab sellele teemale mitte mõelda. “Avalikku teavet on endiselt väga vähe”, ĂĽtles ta, arvestades, et “valitsus määratleb erinevatele õpilasrĂĽhmadele mõeldud seadmete tĂĽĂĽbid, mille omadused on kohandatud erinevatele vajadustele”.

“Kui tingimused välja tulevad, hindame pakkumist ja vaatame, milline on meie jaoks parim variant konkursil osalemiseks,” kinnitas JosĂ© Correia.