contador gratis Saltar al contenido

HP soovib osaleda õpilaste arvutite konkursil, kuid seadmete seadistamine on valitsuse otsustada

HP soovib osaleda õpilaste arvutite konkursil, kuid seadmete seadistamine on valitsuse otsustada

“Soovime olla üks selle projektiga seotud operaatoritest, ootame seda põnevusega,” ütles HP Portugali peadirektor täna pressikonverentsil strateegia ja uute toodete tutvustamiseks. SAPO TEK-ile vastates ütles José Correia, et HP on “selle probleemiga väga seotud ja tegeleb sellega” ning et eelmisel nädalal tehti riigihanke-eeskirjadesse muudatusi, et ühtlustada Vabariigi Assamblees kinnitatav protsess. .

Tuletatakse meelde, et valitsus teatas, et soovib varustada 300 tuhat arvutit mitmesuguste õppetsüklite õpilaste varustuse tugevdamiseks – projekt, mille sihtkapital on 70 miljonit eurot, kasutades ära koordineerimis- ja arenduskomisjoni hallatava Euroopa fondi ümberplaneerimist. Sel eesmärgil piirkondlik.

Idee eesmärk on ületada ebavõrdsust, mis selgus sel teleskoobiperioodil, mille jooksul paljud õpilased ei saanud Interneti-arvutitele juurdepääsu puudumise tõttu videokonverentsisüsteemide veebitundides osaleda ega oma tööd teha.

Küsimusele, millal võiksid selles projektis saada olevad masinatüübid, arvestades, et 70 miljoni euro väärtus annaks rohkem kui 230 eurot iga arvuti kohta, mille kohta prognoositakse 300 tuhat, vastas José Correia, et eelistab sellele teemale mitte mõelda. “Avalikku teavet on endiselt väga vähe”, ütles ta, arvestades, et “valitsus määratleb erinevatele õpilasrühmadele mõeldud seadmete tüübid, mille omadused on kohandatud erinevatele vajadustele”.

“Kui tingimused välja tulevad, hindame pakkumist ja vaatame, milline on meie jaoks parim variant konkursil osalemiseks,” kinnitas José Correia.