Huawei arendab juba 6G võrku ja Ren Zhengfei ennustab selle saabumist 10 aasta pärast

5G juurutamine on jõudnud Lõuna-Koreasse ja seda tehakse järk-järgult ka teistes piirkondades, näiteks Suurbritannias. Portugalis on selle saabumine veidi hilinenud, eeldatavasti alles 2020. aasta suvel. Siiski on ettevõtteid, kes mõtlevad juba kuuenda põlvkonna mobiilsidevõrkude peale. Näiteks Huawei näitas, et on 6G võrgu arendanud. Hiina tootja tegevjuhi Ren Zhengfei sõnul on tehnoloogia veel väga varajases staadiumis, kuid võib jõuda 10 aasta pärast, ütles Hiina ajakirjandus.

Ren Zhengfei avalduse kohaselt kasutab 6G mobiilsidevõrk kõrgsagedust ja laia spektrit ning praeguseks on leviala väga nõrk. Huawei tegevjuht leiab, et kümne aasta pikkune arenguperiood kuni esmase kasutuselevõtuni on „konservatiivne hinnang”.

Hiina tootja panus 5G edukaks muutuvate mobiilsidevõrkude genereerimisele saab tänavu teatavaks. Ren Zhengfei teatas septembri alguses intervjuus ajakirjale The Economist ettevõtte visioonist tehnoloogia osas. “Usun, et Huawei on 6G-uuringutes juhtpositsioonil, kuid ennustame, et selle ärilist kasutamist alustatakse vähemalt kĂĽmne aasta pärast,” ĂĽtles ettevõtte asutaja.

26. septembril lisas Huawei tegevjuht CNBC-le antud intervjuus, et ettevõte töötab juba samaaegselt 5G ja 6G kallal. Kuigi see näitab, et on veel “pikk tee minna”.