Huawei MatePad Pro 5G tahvelarvuti saabub Euroopasse aprillis hinnaga alates 549 eurost

Lisaks Mate X-ide saabumisele Euroopasse ja kolmekordistades oma osa sülearvutite turul, kasutas Huawei ära Barcelonas korraldatud virtuaalse pressikonverentsi, et maailmale oma uus MatePad Pro tahvelarvutite sari avaldada, mis sisaldab tuge 5G-võrkudele.

10,8 tolli juures on uue seadme eraldusvõime 2560 × 1600. Hiina tootja tarbijapiirkonna tegevjuhi Richard Yu sõnul lubab see seade 90% ekraani katvust, mis on kõrgem kui “rivaal” iPad Pro. Ettevõtte sõnul on tal uus maastikuvaate süsteem, mis võib asetada kaks akent kõrvuti, jättes kasutajale otsustada, kumb külg hõivab ekraani suurima ala.

Kapoti all on tahvelarvutil Kirin 990 5G protsessor, mis mahutab näiteks AAA mänge. Samuti sisaldab ĂĽlelaadivat 40W laadimissĂĽsteemi ja 27W juhtmeta laadimist. Ettevõte ĂĽtleb, et kasutab tootjate jaoks Open UIKiti, kus on mõned “maiused”, nagu Zero Re-kodeerimine ja lihtsad seadistused. Kasutajad saavad nutitelefonidega tahvelarvutites töötada, lohistades sisu seadmete vahel, tehes seda mitme ekraaniga koostöös.

MatePad Pro tahvelarvutil on nelja kanaliga helisĂĽsteem, mis paistab silma resonantsse bassi poolest, ĂĽtleb Richard Yu. Lisaks on neil kĂĽlgedel neli mikrofoni ja kaamera piirkonnas mĂĽrasummutussĂĽsteem.

Lisaseadmena on tahvelarvutil kaasas 1,3 mm juhtmeta klaviatuur, mis võimaldab automaatset sidumist ja võimalust seda kasutada 60/70 kraadi. Neil on ka Huawei M-Pencil, mille rõhutundlikkuse tase on 4096, mis muudab varjutamiseks kallutamise ja ekraanil rusikaga puudutamisel veatuks. Richard Yu sõnul võimaldab see tahvelarvuti kasutajatel vabastada oma loovuse, osata vabalt ja sujuvalt kirjutada ja maalida.

Mis puutub hinnasse, siis tahvelarvutite liin algab 549 eurost baasmudeli 6 GB RAM-i ja 128 GB sisemäluga. 5G toega versioon varieerub vahemikus 799 eurot, 8 GB RAM-i ja 256 GB sisemälu ning 949 eurot, 512 GB mälu.