Huawei omandas Venemaa turvafirma, mis on spetsialiseerunud näotuvastusele

Huawei viis Moskvas asuva turvatehnoloogiale spetsialiseerunud ettevõtte Vokord omandamislepingu 50 miljoni dollarini. Välismeedia teatel on Hiina tootja huvitatud oma tehniliste patentide uurimisest, samuti näotuvastussüsteemide uurimisest ja arendamisest.

Avalikes dokumentides on öeldud, et uut perefirmat hakkab haldama Hiina hiiglase Huawei Digital Technologies Co. Venemaa ja Hongkongis asuv tütarettevõte. Osa Vokordi töötajatest viidi otse Huawei juurde. Selle omandamisega luuakse uus ettevõte nimega Igl Softlab.

tek huawei “data-title =” tek huawei – Huawei omandab Venemaa turvafirma, mis on spetsialiseerunud näotuvastusele – SAPO Tek “> Huawei Tech

Vokordil on 20-aastane kogemus valvekaamerate arendamisel ja tarkvara kujundamisel. Praegu on selles 120 inseneri ja matemaatiku meeskond. Tema portfellis on 11 patenteeritud seadet ja kuus tarkvarapatenti. Näotuvastuse spetsialist töötab ka videoanalüütika, mustrituvastuse, video töötlemise ja täiustamise ning automaatse registreerimise tuvastamisega. 2017. aastal oli ettevõtte tulu 1,75 miljonit dollarit.