contador gratis Saltar al contenido

Huawei, Oppo, Vivo ja Xiaomi teevad koostööd, et luua Google-Appsi jaoks alternatiive

Huawei, Oppo, Vivo ja Xiaomi teevad koostööd, et luua Google-Appsi jaoks alternatiive

Neil ettevõtetel on juba oma rakendustepoed ja Huawei on isegi tugevdanud oma pühendumust rakendusegaleriile, arvestades USA embargot, kuid uus platvorm nimega Global Developer Service Alliance (GDSA) lubab arendajatel saata oma rakendused kõikides poodides üheaegselt. Huawei, Oppo, Vivo ja Xiaomi kaubamärgirakendused. Reutersi agentide esitatud teave, mida ettevõte pole kinnitanud.

Platvorm tuleb käivitada märtsis, kuid koronaviiruse puhangu tõttu ei pruugi see kuupäev praegu täidetud olla. Jagatud teabe põhjal selgub, et platvorm hõlmab algselt üheksa piirkonda, sealhulgas India, Indoneesia ja Venemaa, aga ka Hiinat.

Nelja peamise kaubamärgi nutitelefonide kasutajaskond, kus Huawei on maailmaturul teisel kohal ning Xiaomi ja Vivo muutuvad raskemaks.

IDC konsultantide andmetel moodustasid neli ettevõtet kokku 40,1% kogu maailma mobiiltelefonide müügist 2019. aasta neljandas kvartalis.

Google'i teenused on Hiina turul keelatud ja see on sundinud nutitelefonide tootjaid leidma Hiina kasutajatele alternatiive, säilitades samal ajal juurdepääsu Google Play poodidele teistes piirkondades. USA embargo Huawei suhtes sundis ettevõtet tugevdama oma panuseid alternatiivide osas koos Huawei mobiiliteenustega.