Huawei premeeris töötajaid 286 miljoni dollari suuruse preemia ja topeltpalgaga

Huawei on olnud Donald Trumpi administratsiooni mustas nimekirjas 180 päeva, kuid Hiina tootja on otsustanud premeerida töötajaid, kes aitavad tal võidelda Ameerika Ühendriikide vastu peetavas kaubandussõjas. Üldiselt jagab ettevõte 2 miljardit jüaani, umbes 286 miljonit dollarit, edendades South China Morning Posti.

Ajalehele juurdepääsu saanud allika sõnul võib “boonus” minna Huawei teadus- ja arendusosakonna 20 000 töötajale, eriti HiSiliconi töötajatele. AnonĂĽĂĽmsuse säilitamise otsustanud töötajate sõnul vastutas protsessorite tootmine Põhja-Ameerika komponentidele alternatiivide tootmise eest.

Lisaks 286 miljoni dollari suurusele ühisele kingitusele kahekordistab Huawei ka oma 190 000 töötaja novembrikuu palka. Hiina tootja otsus on viimane strateegia, mille eesmärk on USA valitsuse sanktsioonide korral oma mainet tugevdada.

Huawei väidab, et selle müügimäär tõusis 2019. aasta kolmandas kvartalis 24,4%, ulatudes väärtuseni 610,8 miljardit jüaani. Ettevõtte ja USA vastasseis annab aga tunda eelkõige Euroopa nutitelefonide turul. 5G teema kohta teatas Huawei tegevjuht Ren Zhengfei septembris, et tootja alustab viienda põlvkonna mobiilsidevõrgu platvormi tootmist ilma Ameerika tehnoloogiata. Kaubandussõda Hiinaga on jätkuvalt leekimas ja Donald Trumpi administratsioon lisas oktoobris üksuste nimekirja veel 28 Hiina ettevõtet, mida USA ei saanud.