Huawei säilitab ARM-i arhitektuuri tuge. “Võitmine” on Hiina tootjate jaoks oluline

Huaweil õnnestus saavutada märkimisväärne võit Ameerika Ăśhendriikide kehtestatud keelu vastu, kus hiljuti ilmus Mate 30 loata käivitamine Google’i ökosĂĽsteemi ja teenuste kasutamiseks, piirdudes põhilise ja avatud lähtekoodiga Androidi operatsioonisĂĽsteemiga. Kuid võib-olla ei pea Hiina hiiglane isegi tarkvara pärast muretsema, kui see ei taga riistvara kasutamist, antud juhul ARM-i arhitektuuri, mida kasutab peaaegu kogu tehnikatööstus.

Ehkki ARM Holdings on Suurbritannia ettevõte, on ettevõtted pidanud järgima USA valitsuse juhiseid operatsioonide peatamiseks Huawei’ga, kuna väidetavalt kasutasid selle kiibid oma loomisel Ameerika tehnoloogiat. Kindel on see, et Suurbritannia ettevõte on jätkanud Huawei tehnoloogiaga varustamist ja The Telegraphi andmetel jõudis ettevõte pärast sisekontrolli järeldusele, et kõik kiibidisainid on tegelikult tehtud Suurbritannias.

ARM-i ja Huawei suhted tihendati hiljuti Shenzhenis, 25. septembril, mõlema ettevõtte juhid kinnitasid jätkuvat “tavapärase äritegevuse” partnerlust. ARM-i pressiesindaja ĂĽtles isegi, et jätkab Huawei tehnoloogia pakkumist seadusi või määrusi rikkumata.

Ja see täpsustus ei oleks võinud saabuda paremal ajal, sest Forbesi edasiliikumisel ei tohtinud kehtiv uus kolmekuuline periood, mis lõpeb novembris, uut pikendust saada. Lisaks kehtib see konkreetne autoriseerimine ainult seadmete suhtes, mis on juba turul enne Mate 30, sundides Huawei jätkama oma riist- ja tarkvara alternatiivsete lahenduste otsimist.

ARM-i arhitektuuri kasutamise selgitamisega lisas Huawei Donald Trumpi administratsiooniga raudses käes veel ĂĽhe võidu, mis on väga oluline. Ja vaatamata sellele on Hiina ettevõtted säilitanud kaitsepositsiooni, isegi hiljuti avaldades, et nad saavad 5G-tehnoloogiat “pakkuda” ainult ĂĽhele Ameerika ettevõttele, et tööstuse veekogusid segada, mainides ka seda, et 5G-seadmeid saab nĂĽĂĽd toota ka ilma Ameerika tehnoloogiata.

Kuid kui “relvade arv” selles kaubandussõjas jätkub, on Huawei saanud tuge muust Ameerika tehnoloogiast. Microsoft soovib jätkata Windowsi operatsioonisĂĽsteemi tarnimist ja palus USA valitsusel tĂĽhistada ettevõtte keeld töötada Hiina tehnoloogiaga. Mõni päev tagasi teatas Qualcomm, et kavatseb pärast Ameerika Ăśhendriikide valitsuse poolt spetsiaalse loa saamist, mis on põhjendatud kahekohaliste kahjudega võrreldes eelmise aastaga, alates embargost, teha kokkuvõte operatsioonidest Huawei’ga.