Huawei vähendab USA blokaadi tõttu nutitelefonide tootmist

South China Morning Posti andmetel on Huawei ajutiselt peatanud nutitelefonide tootmise, hinnates samal ajal oma eesmärki: saada aastaks 2020 maailma suurimaks mobiiltelefonide müüjaks.

Väidetavalt on üks suurimaid tootjaid Foxcon, kes varustab selliseid ettevõtteid nagu Apple, Sony, Nokia ja Xiaomi, pärast Huawei tellimuste vähendamist mitu tootmisliini kärpinud, tsiteeris sama ajaleht Foxconni allikaid.

“Arvestades neid uusi piiranguid, on veel vara öelda, kas suudame oma eesmärgid saavutada,” kommenteeris Huawei nutitelefonituru alambrändi Honori president Zhao Ming.

Takistus, millele Ming viitab, on USA valitsuse kehtestatud keeld, mis seab tehnoloogia musta nimekirja ettevõtetest, kes ei saa riigis seadmeid müüa, kuid mõjutab ka USA komponentide ja tarkvara ostmist, põhjustades sellega kahju. partnerlussuhted selliste ettevõtetega nagu Intel ja Google.

Gartneri andmetel kasvas Huawei turuosa 2019. aasta esimeses kvartalis 10,5% -lt (2018) 15,7% -ni. Hiljuti teatati, et ettevõte on viimistlemas oma opsüsteemi, mis võimaldab tal turul ellu jääda, eriti kui Google kui Põhja-Ameerika ettevõte lõpetab Androidi ökosüsteemis kaubamärgiseadmete toetamise.

Praegu takistas kohalolek mustas nimekirjas tehnoloogiat USA ettevõtetelt teenuste ja toodete ostmisel ilma eelneva nõusolekuta. See samm on hävitav löök Huawei kaubanduslikele ambitsioonidele, mis võivad seega kaotada juurdepääsu ühele maailma suurimale turule.