Huawei vahetuv president: ettevõtte ellujäämine on 2020. aastal prioriteet

“2019 on Huawei jaoks väga hea aasta”. Just sel viisil algatas Hiina tootja roteeruv president Eric Xu hea aasta sõnumi, kuigi 2019. aastat tähistas Ameerika Ăśhendriikide “rĂĽnnak” ettevõtte vastu. Eric Xu hoiatas siiski, et 2020. aastal võib kasv olla keerulisem.

Presidendi rotatsioonisõnumi kohaselt ületavad Hiina tootjate tulud 850 miljardit Hiina jüaani, mis võrdub umbes 122 miljardi dollariga. See tähendab Hiina kontserni jaoks uut rekordit ja 18% -list kasvu võrreldes eelmise aastaga.

Eric Xu garanteeris, et Huawei müüs sel aastal 240 miljonit seadet, kui 2018. aastal oli see arv 206 miljonit. Ja kuigi need väärtused pole mõeldud, on Huawei vahelduv president ettevõtte toimimises kindel.

“Need arvud on madalamad kui meie esialgne prognoos, kuid äri on endiselt tugev ja me oleme endiselt raskustes silmitsi”

Arvestades USA blokaadi, mis Huaweile kehtestati selle aasta mais, tuleb USAga hakkama saada. Esindaja tunnistas, et Hiina tootja seisab silmitsi USA valitsuse “strateegilise ja pikaajalise” kampaaniaga oma äri vastu. Kui see kampaania kestab kaua, toob see kaasa 32-aastase ettevõtte jaoks “ellujäämise ja arenemise” “raskema” keskkonna, “ĂĽtles Eric Xu.

USA paigutas Huawei tänavu kaubandusministeeriumi kaubandusministeeriumi musta nimekirja ja kehtestas uued piirangud oma võimele teha äri Ameerika ettevõtetega. Ameerika valitsus on siiski andnud mitu litsentsi, mis võimaldavad äritegevust. Viimane “erand” oli novembris ja selle tulemusel peatati blokaad 2020. aasta veebruarini.