Hubble oli taas pimestav, kui ta salvestas vastsündinud tähe “lasku”

Hubble on meid hämmastavate piltidega harjunud ja nüüd on NASA paljastanud veel ühe. Sel juhul püüdis kosmoseteleskoop kinni vastsündinud tähe Herbig-Haro objektide numbritega 7–11 (HH 7–11) „suitsupüssi“.

Need viis objekti, mida pildi ülemises keskosas on näha sinisena, asuvad NGC 1333 sees, peegeldusudu – tolmupilv, mis peegeldab ühe või mitme naabertähe valgust, mis on täis gaasi ja tolmu – mis asub umbes tuhat aastat tagasi. – helge kaugel Maast.

tek star “data-title =” tek star – Hubble taas pimestab, registreerides vastsündinud tähe “shot” – SAPO Tek> tehnikatäht

Hele määrimine vastsündinud tähtede lähedal on Herbig-Haro objektid nagu HH 7-11 ajutine nähtus, selgitas NASA. Eemale neid tekitanud tähtedest kiirusega kuni 241 000 km tunnis kadusid nad mitukümmend tuhande aastaga olematusse, kirjutas Ameerika kosmoseagentuur.

HH 7-11 allikana tegutsevat noort tähte nimetatakse SVS 13-ks ja kõik viis objekti liiguvad sellest eemale vasaku ülemise nurga suunas. Praegune kaugus HH 7 ja SVS 13 vahel on umbes 20 000 korda suurem kui Maa ja Päikese vaheline kaugus.