Humanoidrobot Sophia sai kodaniku staatuse enne veebitippkohtumisel esinema tulekut

Humanoidrobotid astuvad lavale rääkima ja ilmuma “Väga au sees ja uhke selle ainulaadse erinevuse üle. “Ajalooline on olla esimene robot, kes tunnustas kodakondsust,” ütles ta TechCrunchi teatel.

Kuid mõned saudid ei olnud uute kodanikega eriti rahul. Sotsiaalmeedias kritiseerisid nad asjaolu, et Sophial pole seljas “abaya” ja et temaga ei ole kaasas meeskostjat, kaks ebaseaduslikku tegu naise jaoks riigis, mis tähendab, et tal on rohkem õigusi kui naisel (päris) araabia keeles. Araabia

Twitteris hashtagid #Sophia_calls_for_dropping_guardianship Kriitilised hääled nagu Liibanoni-Briti ajakirjanik Kareem Chahayeb ütlesid, et “Sophia-nimeline humanoidrobot on omandanud Saudi kodakondsuse, samas kui miljonid inimesed jäävad kodakondsuseta”.

Saates antud intervjuus ütles CNBC juht Andrew Sorkin Sophiale, et “paljud tahavad halba tulevikku ära hoida”, millele robot vastas: “Olete Elon Muski palju lugenud. Ja nägi palju Hollywoodi filme. Ära muretse, kui sa oled minu vastu hea, siis ma olen sulle hea ”, provokatsioonis visionäärile, kes esindab fraktsiooni tehisintellekti arendamise osas„ ettevaatlikumalt ”.

robot tek sophia “data-title =” robot tek sophia – humanoidrobot Sophia saab kodaniku staatuse enne veebitippkohtumisele esinemist – SAPO Tech “> Sophia tehnorobot

Elon Musk vastas oma Twitteri robootilisele “provokatsioonile” sõnaga “Näita talle filmi“ Ristiisa ”. Mis on halvim, mis juhtuda võib? “.

tek elon musk “data-title =” tek elon muskus – humanoidrobot Sophia omandab kodaniku staatuse enne veebitippkohtumisel esinemist – SAPO Tek “> tek elon muskus

Sophia on Lissabonis toimuva veebitippkohtumise teise väljaande üks kutsutud esinejatest. Üritus on kavandatud ajavahemikus 6. – 9. November.