“HĂĽvasti” lõplik Blackberry? TCL loobus kaubamärgiga nutitelefonide tootmisest

TCL lõpetab BlackBerry kaubamärgiga nutitelefonide müügi 31. augustil 2020. Hiina ettevõte teatas litsentsilepingu lõppemisest, märkides, et „ta ei oma enam ühegi uut tüüpi mobiilseadme kujundus-, tootmis- ega müügiõigusi. BlackBerry ”.

Kuid TCL jätkab olemasolevate seadmete, sealhulgas garantii ja klienditoe toetamist kuni 31. augustini 2022, jättes võimaluse seda aega pikendada “õhus”, võttes arvesse selle riigi seadusi, kust nutitelefon osteti. .

Tasub meenutada, et 2016. aastal sõlmis TCL Canadian Research In Motioniga lepingu BlackBerry Mobile kaubamärgiga töötamiseks lepingu sõlmimiseks, mis kaalub selle seadmete tootmist ja turustamist. Sellest ajast peale on Hiina ettevõtted panustanud nutitelefonide turuletoomisele, mis ühendab BlackBerry seadmete tüüpilise QWERTY klaviatuuri Android-süsteemiga, näiteks KeyOne või KEY2.

2019. aastal tõi TCL Barcelonas toimuvale Mobile World Congressile KEY2 Red Editioni, mis on võitnud iF-i disainiauhinna. Ka IFA 2018. aasta väljaandes tutvustab Hiina tootja nutitelefoni „lihtsamat” versiooni.

BlackBerry kaubamärgil võib litsentsilepingu kehtivuse lõppedes olla raske uut elu leida. Hoolimata koostööst mitme ettevõttega, näiteks India tootjaga, kes arendas Evolve nutitelefoni, on need lepingud palju piiratumad kui tal TCL-iga.

TCL on keskendunud oma nutitelefoni kaubamärgile, olles teatanud TCL Plexist IFA 2019. aasta väljaandes. Hiina tootjad jätkavad investeerimist sellesse varustusse ja 2020. aastal lubatakse uusi mudeleid koos kokkupandavate nutitelefonide ja esimeste 5G-seadmetega. “TCL Plex on esimene samm, toome turule veel sama sarja mudeleid,” ĂĽtles Kevin Wang eelmise aasta detsembris SAPO TEK-ile.