IBM esitab oma järgmise viie aasta tehnoloogiaprognoosi

Igal aastal koostab IBMi uurimisosakond tehnoloogia ennustava kaardi järgmiseks viieks aastaks. Eesmärk on tutvustada viit tehnoloogiat, mis on ettevõtte arvates revolutsioonilised ja suudavad tulevikus selles aja jooksul ĂĽhiskonda ja ettevõtet muuta. Selle aasta numbris osutab tipp “5 viies”, nagu seda nimetatakse, arvutustehnika eeldatavale arengule, mis IBMi sõnul “ĂĽletab kõik, mida varem on nähtud”.

Esimesed mõtted viivad asjade Interneti paratamatu kontseptsioonini. Krüptograafilised ankrud (arvutusvahendid, mis on väiksemad kui soolaterad) integreeritakse igapäevastesse esemetesse ja seadmetesse. See teave tagab kauba autentsuse alates valmistamiskohast kuni lõpptarbijani. See tehnoloogia võimaldab tulevikus võidelda võltsitud toodetega ja tagada komponentide kvaliteedi või isegi toiduainete ohutuse.

Selle teema saab ĂĽletada isegi Think 2018 näitusel, mis algab sel esmaspäeval Las Vegases, kus IBM peaks avalikustama eeldatavasti maailma väikseima arvuti … tera suuruse soola. Väidetavalt võib arvuti maksta vähem kui 10 senti ja selle maht on sama suur kui tavalisel mudelil.

ibm “data-title =” ibm – IBM kirjeldab oma järgmise viie aasta tehnoloogiaprognoosi – SAPO Tech ”> ibm

Teine tehnoloogiaennustus puudutab andmete krĂĽpteerimist. IBM väidab, et toodab uue krĂĽptimisprotokolli meetodi, kuhu arvutid ei pääse või ei pääse, põhinedesvõre krĂĽptograafia“See sĂĽsteem on Ameerika valitsusele ĂĽle antud ja ĂĽtleb, et see on tuleviku kvantarvutiks valmis. See on häkkeritele suur väljakutse …

Kolmas ja neljas ennustus põhinevad tehisintellekti paratamatul revolutsioonil. Esimeses täpsustatakse ookeanireostuse võimalik lahendus, öeldes, et võrgus ühendatud ja tehisintellekti juhitud pisikesi mikroskoopilisi roboteid kasutatakse vete reaalajas jälgimiseks. Saadud teave aitab prognoosida viivitamatut tegevust kütusevete ja muude saasteallikate kõrvaldamiseks.

Tehisintellekti tagakülg on tõeliselt usaldusväärsete lahenduste eristamine, õpetamis- ja koolitussüsteemide õiglus, rassiliste, sooliste ja isegi ideoloogiliste probleemide tõlgendamine. IBM pakub välja meetodi koolituse andmebaasis esineva kallutatuse vähendamiseks, et tulevikus saaksid tehisintellekti algoritmid õiglasemalt õppida.

Lõpuks kutsub IBM oma praegust „teadlaste lõbustusparki“ kvantarvutamiseks, kuid seda peetakse viie aasta pärast peavooluks. See tehnoloogia on olemas klassiruumides, kus luuakse uued kutse- ja teadustöötajate kategooriad. Ettevõtte sõnul suudavad kvantarvutid peagi lahendada kõige keerulisemad võrrandid, hõivata ja isegi ületada klassikaliste masinate võimsuse.