contador gratis Skip to content

IBM kÀivitas tehisintellekti projekti, et aidata tervishoiutöötajatel ja teadusringkondadel vÀhiga vÔidelda

IBM kÀivitas tehisintellekti projekti, et aidata tervishoiutöötajatel ja teadusringkondadel vÀhiga vÔidelda

Maailma Terviseorganisatsiooni agentuuri Rahvusvahelise VĂ€hiuuringute Agentuuri aruande kohaselt pĂ”hjustas vĂ€hk 2018. aastal 9,6 miljonit surma, ainuĂŒksi sel aastal diagnoositi hinnanguliselt 18 000 uut juhtumit.

Tunnustades haiguse ulatust ja palju muud selles valdkonnas tehtavat, selgitas IBM oma ametliku veebisaidi vÀljaandes, et on vÀlja töötanud kolm projekti PaccMann, INtERAcT ja PIMKL.

PaccMann töötati vÀlja selleks, et ennustada ja selgitada ravimi efektiivsust, mis aitab vÀhendada uute ravimeetodite uurimise praeguseid kulusid. Praktikas vÔimaldab see tehnoloogia ennustada, kuidas mÔjutatud koe rakud reageerivad konkreetsele ravimile, kasutades mitmest allikast saadud andmeid. IBM garanteerib, et tehnoloogiat on testitud ja see toimib paremini kui praegu kasutatavad algoritmid.

Teoreetilisemal tasandil lĂ”i IBM tööriista, mis vĂ”imaldab selle valdkonna teaduspublikatsioonides eemaldada olulise teabe valkude koostoimete kohta. Tavaliselt on seda tĂŒĂŒpi suhtlemine regulaarne, kuid selliste haiguste puhul nagu vĂ€hk mĂ”jutab seda bioloogilist protsessi.

Praktikas kasutab INtERAcT Ă€ra selle valdkonna teaduslike publikatsioonide teksti ĂŒhendamise ja töötlemise kontseptsiooni. LĂ”ppkokkuvĂ”ttes mÀÀratles ta uue mÔÔdiku valkude vahelise interaktsiooni mÔÔtmiseks. See funktsioon aitab saada teavet haiguste mehhanismide kohta.

VÀhi progresseerumise prognoosimine mÔjutatud koeproovide pÔhjal saadud molekulaarandmete pÔhjal ja patsientide kategoriseerimine vÔi klassifitseerimine on oluline samm tervishoiutöötajatel abi isikupÀrastamisel. Selles mÔttes kÀivitas IBM PIMKL-i, mis garanteeris uue algoritmi, mis oleks vÔimeline seda tegema olemasolevast tÔhusamalt.

Selleks katsetas ettevÔte seda tööriista koos 14 muu algoritmiga rinnavÀhiga patsientide puhul, öeldes, et selle toimivus oli parimate seas.

Projekte esitleti Ć veitsis 18. Euroopa konverentsil arvutusbioloogia alal ja 27. konverentsil intelligentsete sĂŒsteemide kohta molekulaarbioloogias – ĂŒritustel, mis toimuvad paralleelselt homsega.