IBM panustab oma uue tehingusüsteemiga täiustatud andmete krüptimisele

Uus IBM Z integreerib uuendusliku krüpteerimismootori, mis soovib tähistada uut ajastut andmekaitses. Nagu ettevõte teatab, on uus süsteem võimeline kodeerima andmeid, mis on seotud rakenduste, pilveteenuste ja mis tahes andmebaasidega.

Kuna andmekaitse on muutumas üha olulisemaks teemaks maailmas, mis muutub iga päevaga üha digitaalsemaks, mõjutab IBM hinnangul küberrünnakuid 2022. aastaks 8 miljardit dollarit. Alates 2013. aastast on kadunud või varastatud enam kui üheksast tuhandest miljonist andmekogust ainult 4% krüpteeritud andmed, jättes suurema osa neist andmetest haavatavaks.

“Suurem osa täna varastatud andmetest on avatud ja hõlpsasti kasutatavad, sest krĂĽptimist on mis tahes mahus turvamine äärmiselt keeruline ja kulukas,” ĂĽtles IBM Z peadirektor Ross Mauri. “Oleme pilveajastuks loonud andmekaitsemehhanismid, millel on olnud oluline ja kohene mõju. ĂĽlemaailmse andmeturbe kohta, ”lõpetas Mauri.

IBM Z suudab päevas teha rohkem kui 12 miljardit krüpteeritud tehingut, et tagada andmete ja krüptimisprotsesside suurem turvalisus ja kiirus. Sel juhul suudab uus süsteem avatud lähtekoodiga Linuxi tarkvara tõttu andmeid krüpteerida 18 korda kiiremini kui x86 platvorm vaid 5% maksumusest.