IBM panustab uute alade ennustamisele

Ametlikus avalduses selgitas ettevõte Cnetile, et liikumine tuleneb väljakuulutatud plaanist koos oma viimaste tulemuste tutvustamisega, mis hõlmab ka töötajate töökalibreerimist.

Eesmärk on ettevõttel paremini positsioneerida, et reageerida muutustele klientide nõudmistes ja ennustada uusi suundumusi väärtuslikes tööstussegmentides.

Tootja fookusvaldkondade seas on silmapaistvamad pilv, analüütika ja kognitiivsed arvutused, milleks on ettevõtte eesmärk suurendada investeeringuid. Selles reas teatati hiljuti ettevõtte investeeringust pilvesse suurusjärgus 1,2 miljardit USA dollarit ja veel ühest sarnasest summast kognitiivse arvutamise valdkonnas.

Suur sinine ei paljastanud koondatavaid soovijate arvu, Cnet edestas, et selle sihtmärgiks võis olla ettevõtte riistvara divisjoni süsteemide ja tehnoloogiate ärivaldkonda eraldatud 25% ettevõtte töötajatest.

Kinnitus saabub mitu päeva pärast seda, kui IBM teatas, et müüb oma x86-serveriseadme Lenovole 2,3 miljardi dollari eest. Operatsioon peaks eeldatavasti kandma 7500 IBM-i 400 000 töötajast Hiina ettevõttele.

Tecnológica jätkab värbamist esmatähtsates valdkondades ja on teatanud ka meeskonna tugevdamise plaanidest mitmes valdkonnas. Cneti jaoks kinnitab ettevõte, et ainuüksi Ameerika Ühendriikides on tal praegu 3000 töökohta.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi