IBM Portugal ja Mundipharma töötasid välja AI-i tööriistad, mis toetavad arste diabeediravis

Ravimifirma Mundipharma Portugal ühineb IBM Portugaliga, et luua uudseid tehisintellekti (AI) lahendusi II tüüpi diabeedi raviks. Uue tööriista nimega World Artificial Intelligence for Diabetes (W.AI.DI) eesmärk on toetada arste nende otsuste tegemisel, pakkudes nende juurdepääs teabele sõltub patsiendi seisundist.

Arstid saavad W.AI.DI-d kasutada igapäevaselt, kasutades Mundipharma veebisaiti või oma nutitelefoni rakenduse kaudu. Rakenduse liides on juhendatud vestlus, kus arst vastab küsimustele patsiendi seisundi kohta. Selle teabe abil kontrollivad arstid, et rakendus aitab tuvastada individuaalsema ravi võtmetegureid II tüüpi diabeedi ravis, näiteks patsiendi profiilid nende füüsiliste ja psühholoogiliste omaduste põhjal, terapeutiliste sihtmärkide määratlused ja teie seisundile kõige paremini sobivad toimeained. Kui need põhiaspektid on tuvastatud, saab arst seda teavet kasutada personaalsema ravi kiireks määramiseks.

W.AI.DI on täielikult välja töötatud Portugalis, põhinedes pilvel, mille baas sisaldab meditsiiniliste ja teadusringkondade pakutavaid juhiseid – rahvusvaheline diabeediföderatsioon. Rakendatud tehnoloogia on lahendus, mis kasutab teenuseid IBM Cloud Infrastructure, IBM Functions ja IBM Watson. Lisati ka meditsiinijuhtimise protseduurid, mis tuvastati 4000 koolitustundide käigus IBMi andmeteadlaste ja Mundipharma meditsiinitöötajatega.

ClĂ­nica Familiar da Amadora (CLIPEDAM) kliiniline direktor ja ĂĽks pilootgruppi kuulunud arstidest Pedro Carrilho leidis, et kuue kuu WAI testis, mis viidi läbi 100 arstiga, aitab see tööriist “vähendada terapeutilist inertsi aega ja aega piisavuse saavutamiseks. asjakohased retseptiravimid “, lisaks näidustuste andmisele” sõeluuringute ja muude diabeedihaigete jälgitavate tegurite kohta “.

Mundipharma Portugal peadirektor Sofia Ferreira ĂĽtles, et ettevõte “investeerib palju arenenud uuenduslikesse valdkondadesse nagu tehisintellekt, andmeanalĂĽĂĽs või äriteabe teenused”, lisades soovi “laiendada seda lahendust teistele Euroopa riikidele ja laiendada paljudele muud tervishoiuteenused ”.