IBM teatas Red Hati 34 miljardi dollari suurusest ostust ning esitas Amazonile ja Google’ile pilves väljakutse

Leping on kahe ettevõtte vahel sõlmitud ja see võib muuta IBMi maailma suurimaks hĂĽbriidpilveteenuse pakkujaks, pakkudes avatud pilvelahendust, mis võib ĂĽletada suuremate konkurentide väärtuspakkumise ja tagada mitme patenteeritud tehnoloogia integreerimise, esitades väljakutse pilveturgu juhtivatele Amazonile, Google’ile ja Microsoftile.

IBM teeb ettepaneku osta Linuxi operatsioonisüsteemi suurim turustaja Red Hat ligi 34 miljardi dollari eest sularahas, mis on Põhja-Ameerika ettevõtte üle 100 aasta vanune suurim omandus ja mis on tänavu kõige olulisem tehnoloogiaturul. Idee oli hoida Red Hat iseseisvas divisjonis, IBM Hybrid Cloud meeskonnas.

IBM-i liit avatud lähtekoodiga turul on olnud pikka aega olemas, kuid see on link, mida kasutavad ka teised tehnoloogiaettevõtted. Ja mitte ainult partnerluste kaudu, sest Microsoft ostis hiljuti GitHubi.

Red Hat on Ameerika hargmaine ettevõte, mis on spetsialiseerunud ärisegmendi ja suurte Linuxi turustajate avatud lähtekoodiga tarkvaralahendustele ning mille peakontor asub USA-s Põhja-Carolinas. IBMi omandamine võib olla seotud selle ettevõtte tulude vähenemisega, mis ei vastanud viimases kvartalis oodatud eesmärkidele. Samuti on teada, et kaubamärk on huvitatud enesekehtestamisest pilvetaristu turul, kus Microsoft ja Amazon on maa mugavalt vallutanud.

Pilveturul on ettevõtted propageerinud hübriidset lähenemist, ühendades ettevõtete andmekeskuste kasutamise avaliku pilvetehnoloogiaga, kuid patenteeritud tehnoloogia on olnud selle ülemineku piirajaks. Idee on selles, et ettevõtted saavad selle omandamise kaudu rohkem usaldada IBMi ja Red Hati platvorme, hõlbustades pilvele üleminekut ning lihtsamaks ja turvalisemaks privaatsete pilvede haldamist koos ühendustega avaliku pilvega, selgitas IBM.

Red Hat asutati 1993. aastal ja teenis möödunud aastal 2,4 miljardit tulu avatud lähtekoodiga tarkvara turul, eriti Linuxis, müües tehnilist tuge, juhtnuppe, tarkvara ja foorumeid koostööks, aga ka tellimustega.