IBM tehisintellekti assistent Watson on seal, kus soovite

Think 2018 ürituse käigus paljastas IBM oma Watsoni virtuaalse abisüsteemi plaanid, öeldes, et see reserveeritakse ettevõtetele, kes otsivad oma toodetele lahendusi. Ettevõtte partnerid saavad Watsonit tutvustada autodele, kodumasinatele, nutitelefonidele ja muudele kontoriseadmetele, mis vajavad tehisintellekti assistente.

Erinevalt Microsoft Cortanast või Amazoni Alexa ettepanekust taotleb Watsoni süsteem laiemat avalikkust varjatumana, keskendudes ärisektorile. Näiteks Watsoni kasutamine hotellitoas, mis võib meelde jätta külaliste kliimaseadmete eelistusi või soovitada eineid eelnevate soovide põhjal.

Ettevõtte kaudu saab Watson pakkuda oma klientidele lisaväärtusega tooteid, mitte assistenti, kes reageerib otse kasutajatele. Kes suhtleb kliendiga, on sĂĽsteemiga varustatud toode, sest Watsonit peetakse “valge sildi” tooteks. IBM-i lahendusel puudub logo ega identifitseerimisvorm, nii et ettevõtted lubavad tehisintellekti assistente kohandada, kuidas nad oma “isiksusest” aru saavad. Kui võtta näiteks hotell, saavad kĂĽlalised viidata fraasidele nagu “liiga hele” ja tuba summutab valgustuse automaatselt.

Watsoni kasutab juba mitu ettevõtet, näiteks Maserati, mis varustab GranCabrio digitaalse kokpit abimehega. Või nutikate arvestite ehitamisele pühendunud Suurbritannia ettevõte, mis lõi Watsonil põhineva abistaja nimega I-VIE, mis määrab maja temperatuuri inimeste hinnangulise lahkumise või koju saabumise aja põhjal. Varem on süsteemi kasutatud üritustel, näiteks Grammys ja US Tennis Open, ürituse fotode ja videote kataloogimisel.