contador gratis Skip to content

IBMi patent avalikustas töötajatele kohvi pakkuva drooni

IBMi patent avalikustas töötajatele kohvi pakkuva drooni

“Oh faxavor, cafezinho” on restoranides tavaliselt ettekandja sekkumiseks vajalik vĂ€ljend. Kuid IBM vĂ”iks tulevaste droonimudelite kontseptsioone vastu vĂ”tta, hinnates tehnohiiglase registreeritud patente. Hispaania ajalehe El PaĂ­s andmetel registreeriti tehnoloogia Ameerika Ühendriikides augusti alguses.

Dokumendist selgub, et droonil on kaamerad ja biomeetrilised andurid, mis tuvastavad töötajate teatud liikumisi, nÀiteks kÀte tÔstmist kohvi tellimiseks. Kuid seade ulatub nii kaugele, et tuvastatakse töötajad, kellel ilmnevad vÀsimuse tunnused kas nÀoilme vÔi isegi laienenud Ôpilaste tÔttu.

Paberil suudavad droonid ikkagi teha arvutusi, et ennustada töötaja vajadust kofeiinimaitse jÀrele kas lÀbi Àrkveloleku vÔi koosolekuaegade. Meetmed, mis vÔivad lÔpuks ette nÀha töötajate lahkumist (pikkadeks) kohvipausideks.

Protsess on teabe kohaselt tÀiesti autonoomne, droonid transpordivad kohvi Ôhukindlates anumates ja ilma lekkimata. Lisaks ettevÔtetele saab tehnoloogiat kasutusele vÔtta nÀiteks kohvikutes ja kohvikutes, et kiirendada teenindust kiirel ajal.