ICQ, MSN, SMS ja WhatsApp: pidage meeles sõnumite ja rakenduste arengut

Tekstsõnumid vastutavad tänapäeval suurema osa suhtluse eest. See väljendusviis hakkas tugevnema 1990. aastate lõpus ja 2000. aastate alguses, kui ilmusid ICQ ja MSN, mis on kaks noorte poolt laialt kasutatavat tööriista ja mis olid sõnumite arengu lähtepunktid, mida käesolevas väljaandes käsitletakse. Näiteks MSN pakub juba selliseid funktsioone nagu emotikonid, mida tänapäeval nimetatakse emotikonideks ja mida kasutatakse iga päev suhtlusvormina.

Vähem kui kümne aasta jooksul on harjumus suhtlusega suhelda kinnistunud ning uute kasutajate nõudmistele vastamiseks on käivitatud mitmeid uuendusi. Tekkinud on sellised platvormid nagu WhatsApp, Snapchat, Instagram, Facebook ja paljud teised. Varem ainult tekstisõnumite saatmise fookuses on nüüd ühendatud heli-, pildi- ja videoressursid, mitmekesistades vanemate programmide pakutavaid võimalusi. Loendi alt leiate selle teate arengu põhipunktid.

WhatsApp Beta hakkab Facebookis staatuse jagamist saama

1/7 Tekstsõnumi kaudu suhtlemise areng – Foto: Arte / Fernanda Lutfi

Tekstsõnumite kaudu suhtlemise areng – Foto: Arte / Fernanda Lutfi

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

1990. aastatel kasutati fraasi “Andke mulle oma ICQ number?” see on praegune moehullus. Internet, mis on endiselt ĂĽhenduses, annab inimestele võimaluse suhelda tekstsõnumite kaudu koheselt, ootamata näiteks kaudseid e-kirju. 1996. aastal noore Iisraeli poisi loodud Windows 95 platvormi jaoks jõudis ICQ 20. mail 1997 miljonile kasutajale. Kuid vaatamata nii noore ettevõtte suurele edule langes 2000. aastate alguses ICQ populaarsus Brasiilias. Selle põhjuseks on uus messenger, tuntud kui MSN.

2/7 “Mis on teie ICQ number?” – Foto: avalikustamine / ICQ

“Mis on teie ICQ number?” – Foto: avalikustamine / ICQ

Hüüdnimed, alamnimed, värvifondid, emotikonid ja võimalus teiste kasutajate tähelepanu äratamiseks. Need MSN-i funktsioonid hakkasid ületama ICQ-d ja võtsid kasutusele ka uue võrgusuhtluse meetodi, mis kehtib siiani. 2001. aastal käivitati MSN Messengeri jaoks tugev turunduskampaania, mis keskendus noorele publikule, reklaame näidati telekanalites nagu MTV ja raadiojaamades nagu Jovem Pan. Kuna me räägime muusikast, näitab teine ​​funktsioon, mida MSN tegelikult kasutab, see, mis näitab teile, milliseid lugusid teie esitusloendis praegu võrgus olles esitatakse.

MSN-i 7 funktsioonist 3 on endiselt kasutusel – Foto: Taasesitus / MSN

MSN-i funktsioon on siiani kasutusel – Foto: Taasesitus / MSN

Tekstisõnumite saatmise süsteem, mida nimetatakse SMS-iks („Lühisõnumiteenus” või „lühisõnumiteenus”, tasuta tõlkes) näib pakkuvat vajadust, mida eelmine teenus ei rahuldanud: side väljaspool internetti. Erinevalt ICQ-st ja MSN-ist, mis nõuavad kasutajatelt juurdepääsu Interneti-ühendusega arvutile, saab SMS-sõnumeid saata mobiiltelefonivõrgu kaudu. Teenuse eest tasutakse siiski ja tähemärkide arv, mida saab igale saadetud tekstsõnumile kirjutada, on piiratud.

4 seitsmest SMS-ist ja tekstisuhtlusest toimub võrguĂĽhenduseta – Foto: paljundamine / Fernanda Lutfi

SMS- ja tekstisuhtlus toimub võrguĂĽhenduseta – Foto: paljundamine / Fernanda Lutfi

Need, kes seda arengut järgivad, peaksid meeles pidama kirjutamise keerukust, kui mobiiltelefoni klahvistik on vaid number ja iga täht vastab klõpsude arvule igal klahvil. Siis hakkasid ilmuma Blackberry stiilis telefonid, mis olid teistest laiemad ja millel olid lihtsalt numbrite asemel tähtedega klaviatuurid. Teisisõnu, suhtlus tekstisõnumite vahendusel muutub üha tugevamaks, see vorm on noorte jaoks kiiresti kohanemisvõimalus.

See näib olevat rakendus, mis sisaldab kõiki eespool nimetatud funktsioone. Sarnaselt ICQ-ga vastatakse sõnumitele koheselt; nagu MSN-is, on tunnete ja aistingute väljendamiseks võimalik kasutada emotikone ja GIF-e; ja nagu SMS-i puhul, on kasutajatel lisaks tasuta juurdepääs rakenduse ressurssidele ka mobiilseadme kaudu. Seetõttu pole üllatav, et WhatsApp on kiiresti edu saavutanud ja muutunud hädavajalikuks suurele osale elanikkonnast, kus kasutajad on igas vanuses. Praegu on messenger kõige populaarsem rakendus maailmas.

5/7 WhatsApp ja uute suhtlusviiside ĂĽhendamine – Foto: Marvin Costa / TechTudo

WhatsApp ja uute suhtlusviiside tugevdamine – Foto: Marvin Costa / TechTudo

Mõnes rakenduses on sellised funktsioonid nagu lood, mis on ajutised suhtlusvormingud, mis on saadaval ainult teatud aja jooksul ja seejärel kustutatakse. See funktsioon sai populaarseks Snapchatis ja hiljem lisasid seda paljud teised, näiteks Instagram, Facebook ja WhatsApp. Erinevalt eelkäijatest, nagu MSN ja ICQ, ei toimu siin suhtlemine ainult tekstisõnumi kaudu otse. Suhtlemise dünaamilisemaks muutmiseks on endiselt võimalus heli ja videot kombineerida.

6 seitsmest Snapchatist populariseerib suhtlust lugude kaudu – Foto: Carolina Ochsendorf / TechTudo

Snapchatis populariseerib suhtlust oma funktsiooni Stories kaudu – Foto: Carolina Ochsendorf / TechTudo

Samuti on võimalik mõista, et nüüd pole suhtlemine mõeldud mitte ainult teabe edastamiseks konkreetsele kasutajale, vaid ka igapäevaste faktide näitamiseks reale inimestele, kellel on juurdepääs teatud sotsiaalsele võrgustikule.

RCS on hiljutine katse SMS-ide järjestamiseks ja sisaldab funktsioone, mida leidub rakendustes nagu WhatsApp, Telegram ja iMessage. Uued funktsioonid, nagu heli, piltide, videote, emotikonide ja kleebiste saatmise võimalus, viivad teid tänapäevastele rakendustele lähemale, kuna need on funktsioonid, mida SMS-süsteemis pole. Kuna tegemist on uue teenusega, on RCS-il siiski veel mitmeid piiranguid, näiteks pole see kõigil operaatoritel saadaval ja seda ei saa kasutada seadmetes, millel on iOS-süsteem.

7 seitsmest RCS-ist lubab sarnaseid funktsioone WhatsAppile ja telegrammile – Foto: Reproduction / Luciana Maline

RCS lubab WhatsAppi ja telegrammiga sarnaseid funktsioone – Foto: Reproduction / Luciana Maline

Kui Orkut ja MSN tuleksid täna tagasi, kas nad võtaksid kätte või lihtsalt nostalgitseksid? Arvamus TechTudo foorumi kohta.

Kuidas teha rakendusega Mirror näoga WhatsAppi kleebiseid

Kuidas teha rakendusega Mirror näoga WhatsAppi kleebiseid