ICQ vs WhatsApp ja sõnumite saatmise piirmäärad olid aprillis tähelepanu keskpunktis

  • Parem kui WhatsApp? Leidke viis rakendust, mis avavad teie telefonis lisafunktsioonid
  • #FiqueEmCasa: tehnilised uudised ja näpunäited teie karantiini jaoks!

Nimekiri sisaldab ka mitmeid lahendusi gruppide blokeerimiseks messengeris ja viis mängu, mida rakenduses sõpradega mängida. Tutvuge peamiste WhatsAppi esiletõstudega aprillis.

WhatsAppis rühma videokõne tegemine

WhatsAppis rühma videokõne tegemine

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

1 neljast ICQ või WhatsApp: võrrelge sõnumirakendusi – Foto: Clara Fabro / TechTudo

ICQ või WhatsApp: võrrelge sõnumirakendusi – Foto: Clara Fabro / TechTudo

ICQ käivitas pilootliku sõnumside tarkvara uue versiooni, mida on täielikult uuendatud, saades uue liidese ja visuaalse identiteedi. See rakendus jääb ĂĽhilduvaks mitme operatsioonisĂĽsteemiga, näiteks Linuxi versiooniga, Windowsi ja MacOS-iga arvutiversioonis ning Androidi ja iPhone’iga (iOS) mobiiliversiooni jaoks. Uus rakendus kannab nime ICQ New ja lubab töötada ka halva Interneti-ĂĽhenduse korral.

Kahe platvormi võrdlus toob kaasa mõningaid sarnasusi ja toob välja sõnumitoojate peamised erinevused. ICQ New sisaldab heli transkriptsiooni, enam kui 25 tuhande liikmega gruppe ja videokõnesid, kus on rohkem kui 30 osalejat, lisaks robotite olemasolu platvormil ja sõnumite automaatne sĂĽnkroonimine. Samuti pole piltide saatmisel mingeid piiranguid ja fotosid saab saata ilma tihendamiseta – st kvaliteeti kaotamata.

WhatsAppis on aastate jooksul märgatavalt vähendatud saadetud failide ja sõnumite edastamise piiranguid, peamiselt selleks, et võidelda võltsuudistega. Peale selle pole platvormil mingeid selgeid funktsioone, nagu heli transkriptsioon ja robotid. Samuti võib WhatsAppi gruppides olla maksimaalselt 256 liiget ja sellest kuust on videokõnedes lubatud vaid neli liiget – limiiti on suurendatud kaheksani.

2. Sõnumi edastamise limiit

2 neljast WhatsApp hakkas viiruseteate edastamist piirama – Foto: Paulo Alves / TechTudo

WhatsApp hakkab viiruseteate edastamist piirama – Foto: Paulo Alves / TechTudo

Platvormil võltsuudiste levitamise ja jagamise vastu võitlemiseks piirab WhatsApp kuu alguses viirussõnumite edastamise kordi veelgi. NĂĽĂĽd saab sageli – st rohkem kui viis korda – suunatavate sõnumite puhul sisu korraga edastada ainult ĂĽhele kontaktile. Messenger teatas hiljem, et viirusliku sisu jagamine vähenes 70%.

3. Suurendage videokõnes osalevate inimeste arvu

3 neljast WhatsApp kahekordistab videokõnedes osalejate arvu – Foto: Disclosure / WhatsApp

WhatsApp kahekordistas videokõnedes osalejate arvu – Foto: Disclosure / WhatsApp

WhatsApp võimaldab nĂĽĂĽd videokõnesid teha kuni kaheksa inimesega. Muudatustest teatati 24. päeval ja need saavad kättesaadavaks mõni päev hiljem, saadaval Androidi ja iPhone’i (iOS) rakenduse uusimas versioonis.

Videokõnes oli kasutajate arv piiratud nelja osalejaga ja esialgu oli vaja kontaktide lisamiseks helistada ühe inimesega. Nüüd lihtsalt looge rühm, lisage soovitud osalejad ja puudutage kaameraikooni, mis asub seadme ülemisel ribal.

4. Blokeerige grupid teenuses WhatsApp

4/4-st Vaadake, kuidas WhatsApp-grupist lahkuda ja uuesti lisamist vältida – Foto: Helito Beggiora / TechTudo

Siit saate teada, kuidas lahkuda WhatsAppi grupist ja vältida uuesti lisamist – Foto: Helito Beggiora / TechTudo

Veel üks esiletõstetud TechTudo aprillis oli see kolme lihtsa lahendusega loend gruppide blokeerimiseks messengeris. Blokeerimiseks pole konkreetset funktsiooni, kuid on viise, kes ei talu enam gruppidesse kutsumist, milles nad ei soovi osaleda.

Üks võimalus hõlmab grupiteatiste väljalülitamist ja rühmade vaigistamist kaheksaks tunniks, nädalaks või isegi aastaks. Teine võimalus on blokeerida rühmaadministraatorid, et neil oleks võimatu teid uuesti lisada. Viimane võimalus on muuta konto privaatsusseadeid, täpsustades, kes saavad kasutajad teid gruppidesse lisada.

5. Mängud, mida mängida WhatsAppis

Prank WhatsAppi jaoks: 4 mängu sõpradega mängimiseks

Prank WhatsAppi jaoks: 4 mängu sõpradega mängimiseks

Messengeril on võimalik mängida ka interaktiivsete mängudega emotikonide, kleebiste ja mallidega. Covid-19 vastu eraldatuse perioodil võivad mängud kujutada endast viisi sõpradega suhtlemiseks ja hajameelsuseks. Mängud on erinevad: mõnda neist saab luua platvormi enda sees, näiteks Uno, Jogo da Velha ja Forca, mis nõuavad, et sõbrad laadiks alla ainult ühe kleebiste paki.

Teine võimalus hõlmab selliseid saite nagu Quizur, et luua küsimustikke, näiteks “minu kohta viktoriin” ja lugeda sõprade punkte selle kohta, mida nad teie kohta teavad. Samuti on populaarsetes Instagrami mängudes osalemiseks ja funktsiooni Staatus postitamiseks võimalik kasutada rakendusi, mis pakuvad erinevaid malle, näiteks Canva.

Kuidas kasutada Quizurit isiksuse testide loomiseks

Kuidas kasutada Quizurit isiksuse testide loomiseks

Business Standard News kaudu