contador gratis Skip to content

IDC: Androidil on 75% kogu nutitelefonide turust

Android viib taas juhtpositsiooni. Uuringufirma International Data Corporation (IDC) andmetel säilitavad Google'i opsüsteemi käitavad mobiilseadmed 2012. aasta kolmandas kvartalis globaalsel nutitelefonide turul juhtpositsiooni iOS-i, Apple'i opsüsteemi ja muid käitavaid seadmeid.

Tabel nutitelefonide müügiandmetega ettevõtte ja OS-i lõikes III kvartalis

Välja antud numbrid olid šokeerivad: III kvartalis tarnitud 181,1 miljonilt nutitelefonilt moodustasid Androidi seadmed 75% kogukäibest, müües 136 miljonit ühikut. märkimisväärne kasv võrreldes eelmise aruandega, mis tõi Androidi turuosa 68% -ni.

Apple on turuosa teisel kohal. IPhone'i tootjal õnnestus III kvartalis müüa 26,9 miljonit nutitelefoni, mis on vähenenud II kvartali 16,9% -lt kolmandas kvartalis 14,9% -ni. Peame aga ootama aasta lõpuni äsja turule tulnud iPhone 5 müügiprotsendi suurenemist, mis peaks ettevõttele Tim Cook selle aasta viimases kvartalis hea tõuke andma.

On hämmastav, et Samsung, Apple'i suurim konkurent, Google'i suurim partner ja viis kuud pärast Samsung Galaxy S3 turuletoomist on müünud ​​enam kui 30 miljonit ühikut.

Blackberry RIM ja Symbian Nokia on järgmises järjestuses vastavalt 4,3% ja 2,3%. Kvartalis müüdi vaid 7,7 miljonit Blackberry seadet, kuid parem kui 4,1 miljonit Symbiani seadet. Samal ajal on Microsoft Windows Phone 7 aktsiad kasvanud 2%, maailmaturul on 3,6 miljonit ühikut.

Mida võime oodata selle aasta viimaseks kvartaliks? Kas Apple taastab osa sellest turust või on Android võitmatu?

Pilt: IDC

(tagToTranslate) Android (t) Google (t) IDC (t) Apple (t) iOS (t) RIM (t) Windows Phone (t) Nokia turg (t)