IDC: COVID-19 isoleerimise tõttu sunnitud kaugtöö on tekitanud Euroopas nõudluse sülearvutite ja tahvelarvutite järele - Äri

IDC: COVID-19 isoleerimise tõttu sunnitud kaugtöö on tekitanud Euroopas nõudluse sĂĽlearvutite ja tahvelarvutite järele – Ă„ri

IDC analüütikud ütlesid, et selle aasta esimeses kvartalis suurenes nõudlus kaasaskantavate arvutite ja tahvelarvutite järele koronaviiruse pandeemia tõttu sunnitud isoleerimise ja kaugtöö olukorra tõttu. Ettevõtted leiavad, et on vaja hankida seadmeid oma töötajatele oma funktsioonide jätkamiseks, samuti õpilastele, kes on hakanud vastu võtma veebiklasse. IDC ennustab eelmise aasta sama perioodiga võrreldes kolmandat kasvu.

IDC teadlase Malini Pauli sõnul on paljudel Lääne-Euroopa turustajatel ja jaemüüjatel varude probleeme. Spetsialistid viitavad Hiinast Euroopasse suunduvate seadmete turustamise vähenemisele 15-20%, mis tuleneb Wuhani tehase sulgemisest pandeemia ajal. Üle 90% Euroopasse imporditavatest kaasaskantavatest arvutitest ja tahvelarvutitest toodetakse ja monteeritakse Hiinas, väidavad teadlased. IDC väidab, et sama olukord on selles sektoris ka Kesk- ja Ida-Euroopas, kus nõudlus kasvab nii ettevõtete kui ka tarbijate isoleerituse tõttu.

IDC teatas oma selle aasta teise kvartali prognoosis, et Hiinas on tootmine taas käivitatud, kuid Euroopa piiride sulgemise tõttu kannatab nüüd turg; ja rahvusvaheline logistika, keset gaasi, kajastab ennast viivitamatult seadmete jaotuses. Ekspertide hirmud mõistavad, kas esimeses kvartalis registreeritud tippnõudlus on teises kvartalis jätkusuutlik, kuna mõned ettevõtted muutuvad pandeemia tõttu nõrgemaks ja ettevõtted, kes toetavad arvutiinvesteeringuid.

IDC IDC hinnangud sĂĽlearvutite turu arengule erinevates stsenaariumides.

IDC leiab oma hinnangul, et personaalarvutite sektor ei kannata majandustulemuste kiire languse all nii palju kui teistes sektorites. Ekspertide sõnul on arvutid kodus töötavate töötajate tootlikkuse võtmeelement. Kuid teisest küljest tühistatakse paljud kontoritarvikute tellimused, kuni pandeemia jätkub.

Ettevõte jõudis järeldusele, et 2020. aasta märtsi lõpus langes personaalarvutite turg Lääne-Euroopas vaid 5%, kuid suurem mõju oleks Kesk- ja Ida-Euroopas.