IDC hoiatab COVID-19 sügava mõju eest Euroopa tehnoloogiaturgudele

IDC uusim analüüs näitab, et koroonaviiruse (COVID-19) pandeemia ja haiguse leviku ohjeldamiseks võetavad sammud mõjutavad tõsiselt Euroopa tehnoloogia turge. Praeguse dünaamikaga stsenaariumi korral, kus pandeemia mõju osas pole veel täielikku kindlust, ennustavad analüütikud, et Euroopa ettevõtete investeeringud tehnoloogiasse vähenevad 2,8% -lt 1,4% -le.

Kui kriisid esinevad peaaegu kõigis Euroopa majandustes, pakuvad IDC analüütikud kahte võimalikku stsenaariumi. Esiteks, ekspertide arvates kõige tõenäolisem, viiakse haigusi põhjustava SARS-CoV-2 viiruse levik lähinädalate jooksul kontrolli alla. Teine, pessimistlikum, ennustab kontrollimatut doominoefekti kogu maailmas.

IDC prognoos Euroopa tehnoturule aastaks 2020

krediit: IDC

„Data-title =” IDC prognoos Euroopa tehnoloogiaturule aastaks 2020 – IDC hoiatab COVID-19 sĂĽgava mõju eest Euroopa tehnoloogiaturule – SAPO Tech ”> IDC prognoos Euroopa tehnoturule aastaks 2020 krediit: IDC

IDC selgitas, et kõige tõenäolisema stsenaariumi korral ei saavuta Euroopa tehnoloogiaturg 2008. aasta finantskriisiga sarnast aeglustumist, kuid eeldatavasti mõjutab see riistvaraturgu nii valitsuse kehtestatud piirangute kui ka tootmise vähenemise tõttu.

Tehnoloogiateenuseid mõjutavad projektide viivitused ja aeglustumised. Analüütikud ennustavad, et mõju telekommunikatsiooni- ja tarkvaraturgudele ei ole nii tugev, seda leevendavad tõenäoliselt mitmed positiivsed tegurid. Näiteks suurenev vajadus kaugtöö järele võib luua selles sektoris ja ka küberturvalisuses võimalusi.

Kõige pessimistlikuma stsenaariumi korral on IDC analüütikute hinnangul investeering investeering tehnoloogiasse umbes 0,2%, kusjuures kõik turusektorid, välja arvatud tarkvara, näitavad negatiivset suundumust.

IDC selgitas, et naftahinna muutused, valuuta devalveerimine, tootmisahela viivitused, valitsuste võimetus maksta õigeaegselt makseid ja koondamised avalikus ja erasektoris võivad avaldada dramaatilist mõju Euroopa tehnoloogiaturgudele.

Tööstuse digitaalne küpsus on veel üks tegur, mis võib mõjutada tehnoloogiainvesteeringuid, olenemata eelarvest. Analüütikud rõhutavad, et piiratud suhted müüjate ja tarbijate vahel vähendavad vähem küpsetes organisatsioonides investeeringuid digitaalse ümberkujundamise projektidesse.

Vähenenud sotsiaalsel kontaktil on negatiivsed tagajärjed ka tarbijatele, kuna nende ostuvõimalused vähenevad. IDC sõnul on mõju tehnoloogiliselt vähem arenenud riikides tohutu, mis kaotab juurdepääsu kõrvuti asetsevatele tehnoloogilistele uuendustele.