contador gratis Saltar al contenido

IDC: iPhone’id hoidsid 2018. aastal Brasiilia nutitelefonide turust ainult 5% [atualizado]

Brasiilias võivad iPhone'i hinnad langeda!

Tavaliselt kanname siin ĂĽlemaailmsel nutitelefoniturul numbreid regulaarselt, kuid see läheb sisse Brasiilia maa, nagu teada, on olukord maailma stsenaariumist väga erinev. Hiljuti avaldas uuringu IDC jaoks Rakkude aeg see viitab sellele, et siin seilavad asjad ĂĽsna udustes vetes – kuigi inimesed kulutavad rohkem raha mobiilseadmetele.

IDC andmed, mis viitavad kogu 2018. aastale, näitavad, et Brasiilia tarbijad ostavad kokku vähem nutitelefone: aasta jooksul 44,4 miljonit müüdud ühikut, üks 7% langus võrreldes eelmise aastaga. Vaatamata sellele kasvas tootja müük kokku 6% 58,1 miljardit R $ eelmisel aastal

Põhjus on ĂĽsna lihtne – lihtsalt sisenege elektroonikapoodi ja mõistke, et nutitelefonid muutuvad riigi territooriumil (ka) kallimaks. 2018. aastal pĂĽsis Brasiilias nutitelefonide keskmine pilet (s.o keskmine mĂĽĂĽgihind) 1307 R $, tohutu hĂĽpe eelmisel aastal registreeritud R150 dollarilt.

Alljärgnev tabel näitab seda liikumist hästi: vähehaaval loobuvad tootjad mobiiltelefonide sisenemise segmendist ja pakuvad ainult vaheseadmeid või liinipealseid. Piisab sellest, kui näeme, et kahes odavaimas bändis (kuni 700 USA dollarit ning vahemikus 700–1000 USA dollarit) vähenes mĂĽĂĽk, samal ajal kui ĂĽlejäänud segmendi osakaal oli kõrge – rõhutades vahendajaid, vahemikus 1100–2000 Rt, kasvades 73% .

IDC Brasiilia nutitelefonide turul 2018. aastal

Samuti on huvitav märkida, et isegi kallimate nutitelefonide (ĂĽle 3000 R $) mĂĽĂĽgi märkimisväärse kasvu (22,2%) juures on iPhone Brasiilia turul pelgalt joonealune märkus: IDC andmetel iOS on 5% Jaga riiklikus stsenaariumis 2018. aastal, võrreldes 95% -ga Android – palju väiksem arv kui teistes arengumaades.

Brasiilia nutitelefonide segmendi ebakindel stsenaarium kajastus 2018. aasta viimases kvartalis, kui mĂĽĂĽk ulatus 10,7 miljoni ĂĽhikuni ja oli 14,3% langus võrreldes eelmise aasta sama perioodiga. Ja IDC andmetel on trend langustrendis: ettevõtted ennustavad, et mĂĽĂĽk kogeb 2019. aastal veel 4% võrra tagasilööki – peamiselt kaubaseaduse lõppemise ja pensionireformiga seotud ebakindluse tõttu.

Prognoos on aga see, et mĂĽĂĽk kasvab 2019. aastal jätkuvalt kuni 7% – seda seetõttu, et ootuspäraselt kasvab nutitelefonide arv veelgi.

Tecnoblogi kaudu

Uuenda 24. aprill 2019, kell 17.50

Nagu kommentaarides näidatud, varu Ăśldiselt on Brasiilia turul iOS kõrgem ja – StatCounteri andmetel on see praegu umbes 13,7%.

Varem mainitud 5% viitab ainult 2018. aasta mĂĽĂĽgiosale – on teada, et paljud otsustavad osta iPhone’id liikvel olles, nautida sõprade / perereise välismaal jne.