IDC suund: digitaalse transformatsiooni tulevik peitub tehnoloogias, aga ka empaatias klientide suhtes ja töötajate kaasamises

Tehnoloogia tuleb maksimeerida kui organisatsiooni ĂĽmberkujundamise võimaldaja, saades ĂĽheks tõhusamate kliendisuhete, töötajate koolituse, toimingute optimeerimise ja toodete ĂĽmberkujundamise alustalaks. “See on reaalsus, mitte tulevik, vaid olevik,” rõhutas Microsofti Portugali peadirektor ja lisas, et on olemas uusi mudeleid suurema nõudluse, kohandamise ja koostöö järele ning tehnoloogia aitab uurida lahendusi, mida ei peeta võimalikuks.

Pilv, madal kood ja tehisintellekt

Tehnoloogia on kõigi IDC Directioni hommikuste ettekannete alus, kuigi eesmärk ja omand on alati olemas ning kogemuste majandusloogikat rõhutab peamiselt SAP.

Ruts Pereira, Outsystemi digitaalse teisenduse kaasasutaja ja asepresident, tõi välja, et tarkvaramaailm muutub ja et täna on kõik ettevõtted tarkvaraettevõtted, nad lihtsalt ei tea seda veel. Ettevõte, kes on tuntud oma pühendumuse eest madala koodiga tehnoloogiale, lõi kõigile ettevõttes alustele võimaluse ehitada rakendusi ilma, et peaks IT-d kasutama, ja kaitses, et tulevik mööduks siin.

Äri poolel peab integratsioon olema suurem ja silohoidlad on suurim vaenlane, nagu ütles SAP CXi juht EMEA Southis Paulo Carvalho, kes keskendus oma ettekandes majanduskogemusele, kuid hoiatas maailma, kus keegi vastas, et “See pole minu osakond” on muutunud ja kellelgi, kes seda ei lõpeta.

Selles kogemusmajanduses navigeerimiseks vajab ettevõte rohkem andmeid selle kohta, mida klient mõtleb, mis talle meeldib, mis ei meeldi ning kuidas ta tooteid ja teenuseid hindab. “Meil on seda teavet väga vähe, meil on palju tehingu-, ajaloolisi ja finantsandmeid ning need pole kogemustega integreeritud,” hoiatas ta.

Selle tehnoloogia keskmes oli ka Oracle Portugali maajuhi Bruno Moraisi ettekanne, kes tunnistas, et digitaalne transformatsioon on juba kulutatud teema, kuid see peab toimuma kiiresti ja vähemate tõrgeteta. Ja kuidas sa seda teed? “Kuidas mu ettevõte tulevikus saab olema ja mida teha, et asjad saaksid konsultandi käsiraamatust, mida ma ei näe, on see, kellega ma seda teed lähen ja kuidas tehisintellekti ära kasutada,” rõhutas ta. .

Bruno Moraisi jaoks on see ĂĽks põnevamaid hetki ja tehisintellekt pole mitte ainult märksõna, vaid ka instrument ning see põhjustab inimestele tohutut muutust tehnoloogiaĂĽhenduses, mis “toimub ja toimub väga kiiresti”.

Samamoodi rõhutas IBM Portugali peadirektor AntĂłnio Raposo de Lima, et “see on tõesti fantastiline uus maailm”, tuues tervise- ja kosmosevaldkonnas mitmeid näiteid kui robot Simon Rahvusvahelisel kosmosejaamal edastas Watson, emotsioonidega, mille algoritm tuvastas. Ja maailm vajab uusi andeid ja uusi oskusi. “Kas institutsionaalsed ettevõtted on uueks maailmaks valmis, kas neil on juba” teekond “määratletud ja õige strateegia” on mõned viimastest kĂĽsimustest.

Sellegipoolest on veel pikk tee minna ja IBM Portugali peadirektor mäletab, et sellest saavad kasu vaid 4% tehisintellektiga ettevõtetest.

5G potentsiaal ja värskendamist vajavad arvutid

Ühenduvus on kõigi nende muudatuste põhielement ja NOS-i raadio- ja 5G-võrgu eest vastutav Luis Santo rääkis peamiselt uue põlvkonna võrkude eelistest, tööstuse potentsiaalist, liikuvusest ja isegi meelelahutusest. Ettevõte on koos partneritega välja töötanud 3 kasutusjuhtumit ja on töötanud ökosüsteemi ettevalmistamiseks järgmise aasta spektri jaotamiseks.

Otsides maapealsemat lähenemist, käsitleb José Correia 5 müüti lõpp-punkti kohta ja mäletab, et meil kõigil on ka edaspidi arvutid ja printerid ning et organisatsioonid peaksid kasutuskogemuse parandamiseks oma seadmeid regulaarsemalt uuendama. , töötajate produktiivsus ja koostöö, aga ka ohutus. Ta rääkis ka jätkusuutlikkusest, mis on üha aktuaalsem teema ja kus Portugalis on veel palju teha.

Hommikuste erinevate ettekannete vahel on osalejatel endiselt „kodutööd“ ja küsimused, mis nad homme tööle peavad tooma. Pedro Faustino on ettevõtte eesmärkidest loobunud, kuid Manuel Maria Correia DXC Technology Portugalist lisas veel kaks: „kuhu viib meie digitaalne strateegia“ ja „kuhu me lähiaastatel jõuame“. Muutused võivad tekkida ka vastusest.