IDC suund: oma ettevõtte protsesside kiirendamiseks peate rahaks muutma digitaalse transformatsiooni

Euroopa ettevõtete seas on umbes kaks kolmandikku seadnud digitaalse ümberkujundamise äristrateegia keskmesse, kuid kuigi paljud organisatsioonid on digiteerimisega hästi arenenud, on enamik neist siiski maha jäänud ega suuda seda muudatusega kaasnevaid konkurentsieeliseid ja -tõhususi ära kasutada. Idee kiideti peaaegu võrdselt heaks täna Estorili kongressikeskuses toimuval IDC Directioni avaistungil, millel on umbes tuhat osalejat.

Kohe avamisel tuletas Portugali IDC peadirektor Gabriel Coimbra meelde, et see 3. IT-platvormil põhinev uus reaalsus vastutab enamiku riiklike organisatsioonide äritegevuse häirimise eest. Ehkki muutuste tempo on endiselt aeglane, peab 2020. aastaks enam kui 60% ettevõtetest teavet ettevõtte peamiseks varaks.

Kuid ettevõtte vahetamiseks peab neil olema ĂĽhtlustatud strateegia ja kõrgeim tugi. Ja ka projekti elujõulisuse õigustamiseks ja toetamiseks tehtud muudatustest raha saamiseks, väidab IDC EMEA peaanalĂĽĂĽtik ja asepresident Philip Carter. Enam kui 2/3 Euroopa ettevõtete tegevjuhtidest on seadnud digitaalse transformatsiooni oma äristrateegiate keskmesse. “See uus ärireaalsus on selliste ettevõtete nagu Siemens, Airbus, Barclays või NestlĂ© jaoks esmatähtis, et nimetada vaid mõnda,” sõnas ta.

Sellegipoolest on digitaalse ümberkujundamise kõige arenenumal etapil ainult 17% Euroopa organisatsioonidest ja iga viies ettevõte võib liigitada isegi digitaalresistentseks.

IT-osakonnal on täita oluline roll ja CIO-d peavad olema valmis ümberkujundamist juhtima, hoolimata sellest, et digitaalsed peadirektorid on hakanud tähtsustama 65% Pürenee poolsaare ettevõtetest.

Digitaalse ĂĽmberkujundamise monetiseerimiseks on vaja luua “must vöö” infoarhitektuuris, selgitab ta, kinnitades, et tulevik toimub läbi nutikamate sĂĽsteemide, aga ka tasakaalustada digitaalse maailma IT-oskuste portfelli, tehes panuseid näiteks andmeteadlaste, e-kaubanduse ja mõne traditsioonilise karjääri “täiustamise” spetsialistid. Lõpuks vaadake IT-ĂĽmberkujundamise kolme mõõdet koos innovatsiooni, uute võimete integreerimise ja pädevuste integreerimisega.

IDC Directioni konverents toimub täna Estorili konverentsikeskuses ja erinevate paneelide kõrval on näitusesaal, kus on kohal mitu IT-ettevõtet.