IFA 2014: nutitelefonid saavad tarbeelektroonika nädalal rohkem ruumi
RAÄŚUNALNIK

IFA 2014: nutitelefonid saavad tarbeelektroonika nädalal rohkem ruumi

Tarbeelektroonika näitused on olnud juba ĂĽle 9 aastakĂĽmne, alates nende esmakordsest korraldamisest 1924. aastal, kuid palju on muutunud nii maailmas kui ka IFA-l. Viimastel aastatel on infotehnoloogia saanud rohkem ruumi, eriti mobiiltelefonid, ja Berliini mess on muutunud uueks etapiks “sõjatoodete” turuletoomisel isegi seetõttu, et see on lähedal kõrgtehnoloogilisele mĂĽĂĽgihooajale, jõuludele.

Juba enne näituse uste ametlikku avamist korraldasid mitmed kaubamärgid pressiĂĽritusi pealkirjade käivitamiseks, seda dĂĽnaamikat järgis TeK. Samsung on IFA esitlustele tellinud oma suurimate telefonide – Note ja Wearable Gear – versioonid ning teeb seda sel aastal taas ĂĽritusel, kuhu koguneb umbes tuhat ajakirjanikku kogu maailmast.

Kuid ka Sony, Huawei, Toshiba ja Microsoft pole maha jäetud ning nad kõik on nutitelefonide ja mobiilsustehnoloogia fännide tähelepanu tõttu selles mängus olulist vara näidanud ning tahvelarvutite, tahvelarvutite ja kantavate seadmete seas on palju valida.

Samsungi ja Huawei esitlustes domineerivad nutitelefonide suured ekraanid, kuid toimub ka selfie-hullus, kus Microsoft panustab kontseptsiooni uuesti leiutamisele.

Toshibas seavad sammu uued sĂĽlearvutid ja tahvelarvutid, kusjuures Encore mini on hinna poolest atraktiivne.

Traditsioonilises olmeelektroonika maailmas pole puudust ka uudistest – Philips näitab tootevalikut brändidelt, millel on nĂĽĂĽd oskusi, mida jagatakse mitme ettevõtte vahel, kuid investeeritakse jätkuvalt ettevõtte kõige karismaatilisematesse tehnoloogiatesse, nagu näiteks Ambilight TV-le ja Fidelio heli jaoks.

4K telerid ja kumerad ekraanid on samuti osa LG-s esitletavast tootest, millel on esimene 4K OLED.

Pärast kahepäevast üritust väljaspool laatasid ja külastusi, mida kogunemisnäitusel veel ehitatakse, avab IFA täna Berliini messil ametlikult uksed. TeK jätkab siin levitamise jälgimist, kuid praegu saate kogutud piltide kaudu teha virtuaalseid külastusi ja värskendame seda lähipäevil.

Kui soovite teada, kuidas IFA on “sees”, vaadake järgmist lehte, kust leiate fotogalerii koos piltidega mõnest seal olevast kaubamärgi boksist. Vaadake ka kokkuvõtet selle kohta, mis on olnud maailma ĂĽhe suurima tehnikanäituse uudistes.

Fatima jahimees

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi